/* */

З 1 липня 2019 року всі нові електромобілі повинні будуть видавати звукові сигнали (відео).


Електромобілі – екологічно чисті, енергоефективні та безшумні. Остання якість, яка спочатку сприймається багатьма позитивно, стала гострою проблемою для прихильників безпеки, які побоюються, що дедалі більше електромобілів мають приховану загрозу для пішоходів.

Коли електромобілі рухаються зі швидкістю менше 20 км / год, їх ледь чутно, особливо їх майже не чують велосипедисти або пішохода, які , слухають музику через навушники. «Найбільші ризики, пов’язані з електромобілями, виникають через їхню тиху ходу, коли вони рухаються на низьких швидкостях, наприклад, в міських районах з більш низькими межами швидкості, коли шум від шин і дорожнього покриття і аеродинамічний шум на цих швидкостях мінімальний», – сказав Кевін Клінтон з Королівського товариства по запобіганню нещасних випадків.

З 1 липня 2019 року всі нові електричні та гібридні моделі, які отримали схвалення в Європі, повинні будуть видавати шум при русі на швидкості 20 км/год і менше. Очікується, що існуючі електричні транспортні засоби будуть поступово оснащуватися звуковими пристроями.

Джеймс Вайт, член Асоціації собак-поводирів для сліпих, стурбований ризиком, який представляють електромобілі для людей з втратою зору. Людям, які погано бачать або не бачать взагалі, електромобілі повинні сповіщати про себе дуже різними способами.

Дослідження показують, що електромобілі на 40% частіше збивають пішоходів, ніж звичайні автомобілі з ДВС. У 93% сліпих і слабозорих людей були проблеми з електромобілями.

Нові стандарти, які в Європі будуть введені через директиву ЄС, вимагатимуть активації звукових сигналів за замовчуванням, коли електромобіль рухається на низькій швидкості.

Кріс Генсон-Ебботт (Chris Hanson-Abbott), чия фірма Brigade Electronics є дистриб’ютором продуктів для забезпечення безпеки транспортних засобів, є радником робочої групи ООН по тихим дорожнім транспортним засобам, яка розробила галузеві стандарти, в даний час впроваджуються в усьому світі в міру того, як електромобілі стають мейнстримом. «Завдання звукових сигналів полягає в тому, щоб подавати попередження, які були б чутні, але які ні в якій мірі не завдавали б шкоди навколишньому середовищу», – зазначив Гансон-Еббот.

За словами Гансона-Ебботта, суперечки розгорілися через те, який звук повинні видавати транспортні засоби та коли вони повинні його видавати. Погоджений стандарт являє собою суміш тональних звуків і білого шуму, які зникають, як тільки автомобіль розганяється до 20 км/год, і звук шин стає досить чутним. «Білий звук дуже приємний. Це звук падаючої води», – сказав Гансон-Еббот. «У нього є дві унікальні характеристики. Одна з них полягає в тому, що білий звук дуже приємний на слух, а друга полягає в тому, що напрям джерела цього звуку миттєво розпізнається. У той момент, коли ви чуєте білий звук, ви можете вказати, звідки він виходить. Це неймовірно цінна якість».

Навпаки, «тональний» звук, що видається дизельними або бензиновими автомобілями ускладнює оцінку його джерела.

Політики, які просувають електромобілі як майбутнє міського транспорту, вітали рух, щоб зробити транспортні засоби більш гучними.

«Звук – це те, що виробники вже вивчають, і ми розуміємо з попередніх тестів, що основний ризик – водіння на малій швидкості, наприклад, при русі заднім ходом при маневруванні навколо автостоянки, коли автомобіль найбільш тихий», – сказав Саллі Лонгфорд, фахівець районних служб та місцевого транспорту в міській раді Ноттінгема.

Штучний шум для електромобілів Jaguar

Штучний шум для електромобілів BMW

Штучний шум для електромобілів Nissan

Нагадаємо, аналогічний закон в США вступить в силу у 2020 році, при цьому електромобілі повинні шуміти на швидкості до 30 км/год.

Источник: hevcars.com.ua

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Комментарии

ru_RUРусский