Керівник відділу кадрів Mercedes: діджиталізація – найважливіша тема трансформації в сфері найму і навчання персоналу

Трансформація автомобільної галузі – це не тільки про електромобільність. Керівник відділу кадрів “Мерседес-Бенц” зосереджується на діджиталізації та бачить значні зміни, що відбуваються на місцях.

За словами директора з персоналу Mercedes-Benz Сабіни Кохлейзен, діджиталізація часто недооцінюється в процесі трансформації автомобільної промисловості. “У моєму сприйнятті всі завжди говорять про електромобільність. Але діджиталізація – це щонайменше такий же історичний поворот, якщо не більше”, – сказав директор департаменту персоналу в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Цифровізація зачіпає всі сфери діяльності компанії, а не тільки силові агрегати. “Скрізь, наприклад, виникає питання: як працювати з даними, і як робити з них висновки?” Це також питання про те, які процеси можна оцифрувати і автоматизувати, щоб зробити більш цінні речі за той час, що залишився.

“З моєї точки зору, це величезна трансформація”, – каже Кохлейзен. Безумовно, перехід на електромобільність матиме вплив на працівників, особливо тих, хто працює на заводах, де виробляються силові агрегати. “Буде так, що у нас буде менше робочих місць на цих локаціях”.  

Основні зміни на локаціях

Сьогодні повна зайнятість переважає і на заводах силових агрегатів, оскільки двигун внутрішнього згоряння все ще має високу питому вагу у виробництві. Для виробництва двигуна і трансмісії потрібно більше людей, ніж для приводних агрегатів електромобіля. Відповідно, робочі місця зазнають значних змін. З іншого боку, нові продукти і технології також будуть інтегровані у виробництво разом з можливістю отримати нові профілі зайнятості. Це питання “прийняття змін”.

Влітку Кохлейзен оголосила про наступ у сфері додаткової освіти. До 2023 року в Німеччину планується інвестувати 1,3 млрд євро “для вирішення завдань трансформації”. Кохлейзен залишилася задоволеною початком роботи. З 80 000 ліцензій 25 000 співробітників активували свій доступ з вересня. “Ми раді, що це було так добре сприйнято і що співробітники самі стають активними”, – каже Кохлейзен. За її словами, популярністю користуються курси на кар’єрні теми, наприклад, “Яких помилок у спілкуванні слід уникати?”.

Наукові курси про дані також користуються популярністю. За словами Кохлейзен, Mercedes очікує великий фінансовий потенціал, який може бути досягнутий за рахунок ефективності та покращення процесів і продуктів завдяки використанню даних. Компанія майже досягла своєї мети – найняти 3 000 розробників програмного забезпечення по всьому світу. 2 300 осіб зараз перебувають на борту. На майданчику в Зіндельфінгені, де планувалося працевлаштувати 1000 розробників програмного забезпечення, цей показник був досягнутий. Наразі не планується встановлення нової загальної мети щодо набору персоналу. Найкращі таланти, звичайно, продовжуватимуть набиратися на роботу. У Китаї, зокрема, все ще наймають на роботу, тому що їм потрібні спеціальні програми і програмне забезпечення. Тепер справа за підготовкою набраного персоналу та підвищенням ефективності роботи.

 

 

Похожие статьи

Навіщо і як наймати співробітників без резюме і співбесід

Пошук некваліфікованих співробітників великою мірою ускладнений бар’єрами, які створюють самі роботодавці, акцентуючи увагу на відсіві претендентів. Стандартні процеси залучення кадрів дорого коштують, займають багато часу…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский