МВС роз’яснило як відновити документи автомобілісту на деокупованих територіях

Багато українців під час тимчасової окупації втратили посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ. Попри те, що документів може не бути у застосунку «Дія», оскільки були оформлені до запуску електронної сервісної послуги, їх можливо поновити.

Під час брифінгу в Military Media Center речниця МВС України Альона Матвєєва відповіла на запитання щодо відновлення документів автомобілістів на деокупованих територіях.

«Насправді документи є в реєстрі з 2013 року, а в сервісних центрах є документи з 2008 року, тому відновити їх не проблема, – зазначила речниця. – Щодо відновлення посвідчення водія, слід звернутися до найближчого сервісного центру, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Щодо поновлення технічного паспорта на автомобіль необхідно надати паспорт, ідентифікаційний код та документ на автомобіль. В цей же день ви зможете отримати дублікат технічного паспорта. Навіть не треба довго чекати, адже ваш автомобіль є в базі й вам виготовлять дублікат технічного паспорта».

Часто через воєнні дії втрачено не лише документи, а й сам транспортний засіб, чимало машин просто знищено або викрадено росіянами.

Як зазначила речниця МВС, у разі викрадення автівки або її втрати передбачена так звана процедура вибракування. Власник, який хотів би зняти автомобіль з реєстрації у зв’язку з втратою або викраденням, повинен звернутися до сервісного центру з паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу – тоді його автомобіль знімають з обліку. Крім того, слід написати заяву в поліцію про викрадення автомобіля.

Якщо автівку вдається знайти і власник хоче відновити своє право на транспортний засіб, слід знову написати заяву до сервісного центру МВС і дочекатись рішення суду.

Источник: autoua.net

Похожие статьи

Нові грані бестселера Peugeot 2008 – нові цікаві особливості для нових покупців

Автомобіль PEUGEOT 2008 чудово відомий в Україні та успішно знаходить все нових й нових покупців. Компактний кросовер бренду PEUGEOT з упевненістю можна назвати народним автомобілем…

На перший в Україні електрокросовер Peugeot оголошено ціни – зустрічайте новий е-2008 на українському ринку

Бренд PEUGEOT представляє в Україні свій найпопулярніший кросовер 2008, який тепер доступний у 100% електричному виконанні. Стильний і високотехнологічний автомобіль, який стане вашим ідеальним супутником…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский