Наступники Renault Twizy – Duo & Bento

Renault виходить на каршеринговий бізнес зі своїм новим підрозділом. Під маркою Mobilize представлені дві моделі для перевезення людей і вантажів.

Весною 2019 року Seat представив Minimo на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні: мікроавтобус з електричним приводом для максимум двох пасажирів, який повинен бути ідеально пристосований для спільного використання автомобілів усередині міста. Саме тодішній бос Seat Лука де Мео сам представив Minimo на виставці мобільних телефонів у Барселоні.

Через три роки італієць стає босом Renault і перевертає автомобільну компанію з ніг на голову. «Renaulution» — це назва стратегії, яка подарувала виробнику, серед іншого, новий бренд мобільності —  Mobilize. Це назва підрозділу, який пропонує послуги в сферах мобільності, енергії та рішень на основі даних. По суті, мова йде про те, щоб зробити пропозицію всім тим, хто вже не володіє автомобілем, але хоче використовувати його для відповідних цілей. Ключова ідея – “Спільна мобільність”.

Дизайнерська суміш Minimo та Twizy

Коли справа дійшла до проектування та розробки автомобіля, який міг би стати основою цієї служби, Лука де Мео згадав своє минуле в Seat та Minimo. Команда дизайнерів Renault, очевидно, схрестила Twizy з прототипом EZ-1, створеним на першому етапі. У серійній версії мікроавтомобіль став трохи «крутішим» і отримав нову назву: Mobilize Duo.

Ймовірно, назва Duo походить від кількості сидінь: незважаючи на надкомпактні розміри (2,43 метри в довжину), Duo пропонує місце для двох людей, які, як і в Twizy, розташовані один за одним, а не поруч. Люди зростом до 1,80 метра повинні комфортно сидіти ззаду. Багаж можна зберігати в двох відділеннях, розташованих по обидва боки від сидіння водія.

Двері в стилі Ламбо

Потрапити у салон можна через двоє дверей в стилі ножиць. В салоні виділяється помаранчева панель приладів, на якій ліворуч зображено важіль автоматичного селектора, а праворуч — тримач для смартфона та динамік. Також є порт USB-C. Додаткові аксесуари пропонують збільшують можливості індивідуалізації. Для людей з обмеженими фізичними можливостями всі елементи керування можна згрупувати безпосередньо на кермі; складаний інвалідний візок також повинен поміститися в автомобілі.

Кузов – це трубчаста конструкція, яка оточена нефарбованими компонентами корпусу з поліпропіленового пластику. За словами виробника, понад 50 відсотків виготовлені з перероблених матеріалів, а сам Duo на 95 відсотків підлягає переробці. Передній і задній бампери ідентичні, щоб зменшити витрати на виробництво та ремонт. Їх зернистість розроблена таким чином, що подряпини майже не видно.

Оскільки авто має лише 1,30 метра в ширину (і 1,46 метра у висоту), три Mobilize Duo можна припаркувати поперечно на стандартному паркувальному місці, розташованому паралельно дорозі. Кожен екземпляр доступний у комбінації кольорів антрацит і помаранчевий. До шести зон автомобіля можна персоналізувати – наприклад, для рекламних цілей. Спереду Duo має дві світлодіодні фари, а позаду є безперервна світлова смуга.

Швидко 45 або 80 км/год

Mobilize підтверджує, що Duo, який був спеціально розроблений для міської спільної мобільності, має «спеціальне підключення», адаптоване до потреб корпоративних автопарків, а також для послуг спільного використання та мікромобільності. Смартфон користувача служить ключем від автомобіля та пультом для інформаційно-розважальної системи. Програмне забезпечення можна оновлювати по повітрю.

Електродвигун Mobilize Duo розташований на задній осі. Мікрокар розвиває швидкість або 45, або 80 км/год. В Європі, в деяких країнах повільнішою версією можуть керувати 15-річні підлітки, а для швидшої версії потрібні звичайні водійські права категорії B.

Duo не має запасного акумулятора, як це було у прототипі EZ-1. Mobilize вказує запас ходу на рівні 140 кілометрів, а остаточна класифікація WLTP ще не визначена. Під переднім капотом є зарядні кабелі, які постійно під’єднані до автомобіля та мають як штекер Schuko для домашньої розетки 230 В, так і з’єднання Типу 2 для стандартних зарядних станцій.

Комерційний варіант Bento

Похідна комерційна модель Mobilize Bento пропонує таку ж силову установку, але лише одне сидіння та пластиковий вантажний бокс місткістю майже 700 літрів позаду нього.

Якщо вам потрібно транспортувати довші речі, ви можете прикріпити їх до правого боку мікроавтомобіля. Для інтер’єру дочірня компанія Renault пропонує більш практичні аксесуари, ніж для Duo, наприклад ящики для інструментів.

Mobilize хоче випустити Duo наприкінці 2023 року, а Bento – у 2024 році. Хоча автомобіль також буде пропонуватися приватним клієнтам, які зможуть підписатися на нього (наразі на кожні три місяці), цей автомобіль в першу чергу передбачений для комерційних клієнтів. В обох випадках продажі мають здійснюватися виключно онлайн. Обслуговуванням клієнтів займатиметься існуюча дилерська мережа Renault.

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Mobilize Limo: новий електричний седан для таксі та оренди автомобілів

Електричний седан, який ідеально підійде для служб таксі за передплатою і прокату автомобілів. Починаючи з другої половини 2022 року, професійні водії зможуть придбати автомобіль разом…

MOBILIZE ЗАЯВЛЯЄ ПРО АМБІТНУ МЕТУ В СФЕРІ ПОСЛУГ І ТЕХНОЛОГІЙ: 20% ТОВАРООБІГУ ГРУПИ RENAULT ДО 2030р.

• Mobilize (Мобілайз) веде Групу Renault до змін задля створення нових виробничо-торгових зав’язків і підтверджує свою ціль – досягти 20% частки бренду в товарообігу Групи…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский