Нова 5-ка BMW догодила всім

Для одних це слабкість у прийнятті рішень і відсутність послідовності, для інших – мудре передбачення і підприємницькі навички. У той час як багато автовиробників сьогодні роблять ставку на електричне майбутнє, BMW голосніше за своїх конкурентів говорить про відкритість до технологій і тому хоче формувати зміни з більшою передбачливістю. Навряд чи якийсь автомобіль кристалізує цю стратегію так чітко, як нова 5-а серія. Тому, коли бізнес-лайнер, який фактично є втіленням ідентичності баварців, надійде у продаж цими днями за ціною від 57 550 євро (в Європі), він стане символом мюнхенської свободи і порадує всіх бензиновими та дизельними моделями, гібридами з можливістю підзарядки та чистими електричними моделями (від 70 200 євро в Європі).

Справа не лише в драйві, який повинен подобатися всім. Після того, як баварці засмутили своїх європейських шанувальників дизайном, який подобається лише азіатам та американцям, наприклад, у 7-й серії або XM, і який тут виходить далеко за межі гарного смаку, пʼята серія – це універсальний автомобіль, який слугує глобальному консенсусу: елегантний, спортивний, виразний, але не зухвалий, і все ж з сильним характером – саме так має виглядати бізнес-седан. І якщо вже ми заговорили про свободу вибору, то звичайно, 5-ка також буде доступна у версії Touring – і, на відміну від Mercedes E-Class/EQE, він також буде доступний з усіма варіантами приводу.

  

Хоча клієнти і отримали повний вибір, розробники насправді обмежені у своїх можливостях: як і у випадку з третьою та сьомою серіями, BMW не будує власну платформу для i-моделей, а інтегрує всі приводи в одну архітектуру. Це може мати певні недоліки з точки зору розміщення агрегатів у електричній версії, оскільки архітектура виключно електричної платформи забезпечує більше простору для пасажирів. Але, по-перше, BMW компенсує це принаймні частково за рахунок збільшення колісної бази на два сантиметри і майже на десять сантиметрів довжини, так що 5-ка вперше розтягнулася до 5,06 метра, а також став дещо ширшим і вищим. По-друге, i5 не настільки відірваний від реальності, як багато спеціалізованих електромобілів. Перш за все, i5 – це 5-а серія BMW, і їде він так само, як і всі інші варіанти – потужно і точно.

Пневматична підвіска з контролем рівня на задній осі пропонується в базі для всіх електрифікованих версій. За додаткову плату баварці також встановлюють рульове управління заднім мостом, яке, щоправда, повертається лише на 2,5 градуса, проте цього достатньо, щоб зменшити радіус повороту на 30 сантиметрів при маневруванні або у вузьких віражах.

На i5 можна їхати швидко і плавно по звивистих сільських дорогах, завжди близько до ідеальної лінії, завжди передбачувано і з таким ступенем пристрасті, який став рідкістю в бізнес-класі. А як тільки дорога розширюється, напруга помітно зменшується, і 5-ка перетворюється на невимушеного бігуна на витривалість. Зрештою, жоден інший BMW не досягає пробігу “п’ятірки”: це король пожирачів миль, і автострада – його царство.

Навіть ємність батареї не є суттєвою перешкодою. Тому що між осями знаходиться пакет з 81,4 кВт-год, який повинен забезпечити запас ходу до 582 кілометрів, залежно від конфігурації двигуна. Якщо цього замало, є новий режим “Max Range”, який є більш послідовним, ніж будь-коли раніше, не тільки зменшуючи потужність, але й обмежуючи швидкість до 90 км/год і, таким чином, збільшуючи залишковий запас ходу на 25 відсотків одним натисканням кнопки. Коли справа доходить до зарядки, i5 бере приклад з i7 і навіть додає трохи більше: з потужністю зарядки до 205 кВт, заряджання батареї з десяти до 80 відсотків досягається за півгодини.

Модель i5 на старті буде доступнау двох версіях: 40i із заднім приводом, 340 к.с. і максимальною швидкістю 193 км/год і як M60 з другим двигуном спереду, 601 к.с. і 230 км/год. BMW не відмовляється в цій серії моделей від традиційних цінностей. Навпаки, “п’ятірка” охоплює найширший діапазон у портфоліо: є бензинові та дизельні двигуни спочатку з чотирма, пізніше з шістьма і, можливо, навіть з вісьмома циліндрами у випадку M-моделей, а також кілька гібридів, що підключаються до електромережі, з запасом ходу до 100 км. Першою зїявиться модель 520i потужністю 208 к.с. та 520d потужністю 197 к.с., яка також буде доступна в комплектації xDrive.

П’ятірка може стати останньою великою моделлю BMW, розробленою в рамках мюнхенської програми “Свобода”, яка все ще має традиційну архітектуру. Адже приблизно через два роки платформа “Новий клас” також ознаменує початок нової ери, і відтоді баварці також використовуватимуть виразно електричну архітектуру без жодних компромісів. Але навіть тоді вони не відмовляться повністю від відкритості до технологій, які будуть розроблені більш послідовно для електричних двигунів та двигунів внутрішнього згоряння.

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Голова NVIDIA: «У найближчому майбутньому автомобільні підприємства перестануть заробляти на продажах автомобілів для масового споживача»

Генеральний директор компанії Nvidia Дженсен Хуанг в інтерв’ю порталу Automotive News Europe розповів про те, яким він бачить майбутнє автомобільної промисловості. На його думку, технологічний…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Комментарии

ru_RUРусский