Нові плани електрифікації автобрендів та перетворення BMW Alpina

Електричні плани Porsche, BMW та Maserati

Компанія Porsche поділилася деякими планами щодо електрифікації свого модельного ряду. Другою електричною моделлю бренду після Taycan стане Macan другої генерації: його дебют відбудеться у 2023 році. Такий кросовер побудований на модульній платформі PPE, розробленій спільно з Audi. А на 2025 рік призначено прем’єру нового покоління молодшого сімейства спорткарів 718, яке теж стане повністю електричним. До того часу на електромобілі і гібриди, що заряджаються, повинна припадати половина обсягу продажів Porsche. Головна довгострокова мета компанії – довести частку чистих електрокарів до 80% до 2030 року. Це означає, що акумуляторними стануть і Cayenne, і Panamera. Останньою моделлю з двигуном внутрішнього згоряння залишиться культовий 911: замінювати його електромобілем поки що не планують. Але підтверджено появу гібридної модифікації, причому без можливості підключення до розетки. Це означає, що гібрид 911 матиме маленьку батарею і порівняно компактну електродоважку, яка несильно позначиться на масі машини. Терміни виходу такої версії поки що не називаються.

BMW Group теж не хоче відставати: якщо минулого року концерн продав 104 тисячі електромобілів і 224 тисячі гібридів, що заряджаються (у сумі на них припало лише 13% збуту), то до 2030 року ця цифра повинна збільшитися до 1,5 млн штук на рік ( на них припаде половина попиту), а дочірні марки Mini та Rolls-Royce повністю перейдуть на «електрички». Важливим етапом у справі електрифікації стане запуск нового заводу iFactory в Угорщині. Його будівництво розпочнеться 1 червня цього року, а у серпні 2024-го там має стартувати тестове виробництво електромобілів. Першою моделлю на угорському конвеєрі стане BMW iX1, тобто батарейна версія кросовера X1 наступного покоління. Це сімейство буде представлено наприкінці нинішнього року, але на першому етапі виробництво iX1 налагодять на тому самому заводі в німецькому Регенсбурзі, де зараз роблять X1. У 2025 році iFactory стане основним виробничим майданчиком для моделей BMW Neue Klasse, тобто нового класу. У планах – найширша гама електромобілів на модульній платформі: від аналогів 2-ї серії до кросоверів розміром з X7. Першою моделлю “нового класу” у 2025 році стане електричний варіант звичної 3-ї серії. Поки що BMW готує електромобілі на існуючих платформах: цього року, крім iX1, світло побачать флагман i7 і седан i3 для Китаю, а в 2023 буде готовий i5.

Великі надії на електромобілі покладає і італійська Maserati, яка починає формувати гаму батарейних моделей під назвою Folgore (по-італійськи «удар блискавки»). Така версія буде не тільки у представленого днями кросовера Grecale, а й у другого покоління купе GranTurismo, що готується, дебют якого тепер очікується наступного року. За попередньою інформацією, електричне купе матиме 800-вольтовий акумулятор і три електромотори потужністю 1200 к.с. За планом гама Maserati Folgore буде швидко розширюватися: до кінця 2025 року вийдуть електроваріанти суперкара MC20, а також нових поколінь седанів Levante і Quattroporte. А до 2030 року компанія має повністю перейти на електромобілі.

BMW купила бренд Alpina

Концерн BMW придбав усі права на бренд Alpina, відомого виробника ексклюзивних заряджених версій моделей баварської марки. Сума угоди не розголошується.

BMW зможе розпоряджатися брендом на свій розсуд із 2026 року: чинна угода про співпрацю між концерном та компанією Alpina Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG залишається чинним до 31 грудня 2025 року, тому в найближчі три роки розробкою та виробництвом автомобілів BMW Alpina, як і раніше, займатиметься сімейна фабрика в місті Бухлое. А після марка Alpina дістанеться новим люкс-моделям BMW, розробка яких розпочнеться найближчим часом.

Важливо уточнити, що власники Alpina брати Бовензіпен продали тільки свій бренд, але не компанію. Вона продовжить роботу під новою назвою Bovensiepen, а основною діяльністю стане обслуговування та реставрація старих моделей BMW. Крім того, збережеться інжиніринговий відділ, послугами якого вже давно користується сама BMW. Ця співпраця триватиме, але паралельно фірма шукає нових клієнтів. А ще у Бовензіпенів залишиться винний бізнес, причому компанію Alpina Wein GmbH+Co. KG перейменовувати не стануть.

Источник: ukrautoprom.com.ua

Похожие статьи

Rolls-Royce Spectre: гігантське дводверне електричне купе вийде на ринок наприкінці 2023 року

Наразі Spectre проходить випробування на екстремальну спеку у двох місцях у Південній Африці: Ограбі в Північному Кейпі та Франшгуку, “Французький куточок” у виноградниках Західного Кейпу.…

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский