Професійне навчання та перепідготовка фахівців автосервісів – тренди та можливості

Автомобілі перестають бути чисто механічними транспортними засобами, вони еволюціонували в дорожні комп’ютери. Тому співробітник автосервісу сьогодні має бути схожим на комп’ютерного майстра: використовувати різні інструменти аналізу, діагностичне програмне забезпечення та онлайн-інструкції для отримання саме тієї інформації, яка потрібна для ремонту конкретного транспортного засобу.

Глава підрозділу Технічного обслуговування та підтримки Bosch Йорг Хорнунг розповів про тренди в професійному навчанні та перепідготовці фахівців Бош Авто Сервіс.

У зв’язку зі швидким темпом технологічного прогресу після професійного навчання спеціалісту потрібно відразу ж проходити перепідготовку та спеціалізовані тренінги?

Йорг Хорнунг: автомобільні експерти дійсно повинні постійно підвищувати свою кваліфікацію і дізнаватися нове, щоб встигати за автомобільними технологіями, які стрімко змінюються. Майстрам універсальних СТО, зокрема Бош Авто Сервіс доводиться ще складніше, адже вони не обмежені однією маркою автомобілів. Їм потрібно однаково добре розбиратися в автомобілях усіх марок, представлених на ринку. Bosch є одним з головних постачальників знань у цій сфері, наприклад, у 2019 році тренінги концерну пройшло понад 50 000 осіб.

Майстерні Бош Авто Сервіс прагнуть у будь-якій точці світу зберегти однаково високу якість робіт. Як вдається цього досягти?

Наш підхід включає універсальну систему навчання – це основна частина глобальної концепції Бош Авто Сервіс. У нас є спільний каталог тренінгів, що включає обов’язкові програми навчання для власників майстерень Бош Авто Сервіс і їх співробітників, а також велика кількість інших навчальних програм, які можна вибрати та забронювати заздалегідь. Звичайно, в різних країнах люди віддають перевагу різним тренінгам, що відповідають місцевим особливостям мобільності. Так, у Європі стрімко росте попит на програми, що охоплюють електромобілі та гібридні технології, а в Африці життєво важливим залишається вміння обслуговувати та ремонтувати дизельні двигуни.

Якими, на ваш погляд, стануть навчальні програми в майбутньому?

Думаю, надалі навчання буде фокусуватися на темі калібрування автомобільних систем. Деякі майстерні все ще побоюються таких запитів. Наприклад, кожен автомобіль повинен гальмувати саме так, як його налаштували з заводу, а не на 10 метрів далі. Ця тема зокрема є одним з ключових напрямків розвитку наших навчальних програм. Не можу не відзначити, що пандемія коронавірусу також стала каталізатором переходу на цифровий формат навчання.

Яким чином цифровізація процесів змінює підхід до навчання?

Самі майстерні все частіше перетворюються на місця проведення тренінгів завдяки застосуванню сучасних пристроїв, наприклад, планшетів. Окуляри віртуальної реальності та доповнена реальність також є дуже цікавими технологіями з великим потенціалом у сфері навчання. Коли людина може наблизити до себе на екрані якусь деталь і покрутити її у просторі, пояснювати її конструкцію стає набагато простіше. Такий формат не тільки цікавіший, але також допомагає краще закріплювати отримані знання. Я вірю, що ці технології суттєво змінять процес навчання вже в найближчому майбутньому.

Чи не припинять своє існування офлайн-тренінги?

Попри розвиток навчальних програм, доступних користувачам онлайн, не варто нехтувати офлайн-тренінгами. По-перше, вони допомагають відволіктися від рутинних процесів майстерень. По-друге, займатися нетворкінгом віч-на-віч під час офлайн занять значно простіше. Можна особисто познайомитися з людьми, які будуть вам корисні в щоденній роботі й, наприклад, зможуть дати пораду в разі важкого ремонту. Також офлайн-тренінги допомагають відчути свою причетність до чогось глобального та всеосяжного, як мережа Бош Авто Сервіс. Це як у сімейних відносинах – ви відчуваєте незримий зв’язок між вами й прагнете допомогти один одному.

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Комментарии

ru_RUРусский