П’ять причин не відкладати лінощі на потім

Прокрастинація може накрити раптово і застати у розпал робочого дня, коли потрібно бути максимально продуктивним. Ми вже багато розповідали, як боротися з нею і не дати дедлайнам згоріти вщент. Проте варто нагадати і про користь прокрастинації. Тож, вашій увазі – п’ять причин, чому лінощі – одна з найкорисніших речей, які ви можете для себе зробити, не докладаючи надмірних зусиль.

Причина №1: Лінощі покращують креативність

Творчий потенціал важливий не лише для відповідних професій. Завдяки креативності ви зможете знаходити нові шляхи для вирішення завдань, які підвисли в повітрі.

Прокрастинація дає змогу вашому мозку перезавантажитися та з новим диханням поринути у роботу.

Творчі люди часто користуються таким прийом для створення шедеврів. Коли ви перестаєте концентруватися на задачі, не намагаєтеся знайти правильне рішення, а просто абстрагуєтеся від усього – підсвідоме знаходить це рішення замість вас. Психологи називають таке явище осяянням. А все через те, що під час відпочинку у вашому мозку вмикається алгоритм обробки отриманих даних. Прогулянка в парку, п’ятихвилинний відпочинок із закритими очима прямо посеред open space, перерва на каву (лиш без смартфона у руках) – точно допоможуть відпочити і вдихнуть креативність у повсякденні завдання.

Причина №2: Лінощі підвищують рівень продуктивності

Чим більше ми працюємо, тим нижчий рівень нашої продуктивності, тим важче дається кожне наступне завдання. Тому роботу важливо чергувати з відпочинком. Це стосується як невеликих перерв під час робочого дня: наприклад, на каву та розмову з колегою, якщо ви працюєте в офісі, або на спорт за дистанційної роботи. Так і відпочинку наприкінці тижня – важливо хоча б 24 години не приділяти роботі, щоб зберігати продуктивність. І тут кожен обирає для себе, що йому допоможе відпочити більше. Якщо вас заряджає лежання вдома з книгою, то не потрібно влаштовувати ніяких активностей – дозвольте собі хоч один день побути лінивим.

Причина №3: Лінощі допомагають самопізнанню

Можливо, ви лінуєтеся виконувати завдання просто через те, що вам не подобаються вони? Ви завжди мріяли стати кухарем, а батьки наполягли на економічній спеціальності, і ось ви ніяк не можете виконати робоче завдання. А коли приїжджаєте додому після важкого дня – з ентузіазмом кидаєтеся у приготування їжі, наче не було головного болю, втоми, впливу магнітних бур, які так заважали вам на роботі.

Важливо не переплутати приступ лінощів через втому і постійне небажання займатися якоюсь справою.

Якщо лінощі виникають регулярно і не зникають після вихідних і, особливо, відпустки – можна задуматися про перекваліфікацію.

Причина №4: Лінощі впливають на концентрацію

Якщо ви помітили, що ваша увага розсіюється і вам важко зосередитися на одному завданні – пора полінитися. Саме така пауза допоможе збадьоритися і покращити концентрацію. Натомість штучні намагання змусити мозок концентруватися на головному лише можуть нашкодити – ви ризикуєте зробити помилку під час виконання завдання.

Фахівці переконанні, якщо витрачати на інтелектуальну працю понад 4 години поспіль, мозок втрачає концентрацію. Тож не пропускайте обідню перерву. Це ідеальний спосіб байдикувати з користю для концентрації.

Причина №5: Лінощі покращують здоров’я

Робота у безперебійному режимі, в умовах постійного стресу та багатозадачності підвищує кров’яний тиск, послаблює імунітет та активізує вироблення кортизолу – гормону, що негативно впливає на самопочуття та зовнішність. Коли робота уповільнюється, витрата енергії падає, то нейрони мозку починають виробляти дофамін – гормон щастя. Тож аби сучасний ритм роботи не приносив шкоди вашому здоров’ю, потрібно чергувати активну працю з пасивним байдикуванням.

Якщо помітили, що все падає з рук і не виходить зробити навіть просте завдання – дозвольте собі полінитися та пожинайте плоди користі.

Источник: thepoint.rabota.ua

Похожие статьи

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Перезавантаження: що таке саббатікал, і як він допомагає відкрити «друге дихання» в роботі

Продуктивність і ефективність в роботі давно перестала асоціюватися з кількістю робочих годин. Більше — не означає краще. Саме тому співробітники і топ-менеджери сучасних компаній прагнуть…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский