Підписка на автомобіль – ще одна бізнес-модель

Автомобілі за передплатою – нова бізнес-модель для Європи. Перш за все користуються попитом електрофургони та інший комерційний транспорт.

Управління автопарком складне і дороге. Виробники та дилери комерційних автомобілів хочуть залучити невеликі компанії, пропонуючи автомобілі за підпискою. Співробітники не тільки заощаджують на організаційних витратах, але в ідеалі також отримують контроль над витратами та гнучкість. Асортимент зростає і вже давно включає електромобілі. Тому модель також цікава для тих, хто хоче випробувати перехід на електричну мобільність.

Підписка діє протягом кількох років. Як і в лізингу, транспортний засіб не купується, а ви платите за його користування. Відмінність від класичної моделі: терміни зазвичай коротші та гнучкіші, а додаткові витрати, такі як страхування, технічне обслуговування, зношувані деталі та податки, уже включені в місячну ставку. Технічний огляд та шиномонтаж включені у вартість. В основному користувач платить лише за електричний струм або додаткове пальне.

Асортимент фургонів за підпискою зараз великий, починаючи від невеликого класу VW Caddy і закінчуючи лігою Renault Masters and Co. Ціни починаються приблизно від 400 євро на місяць, залежно від розміру автомобіля та пробігу.

Вже є хороший вибір провайдерів. Платформи підписки, такі як ViveLaCar, Like2drive і Faaren, пропонують фіксовані ставки для комерційних автомобілів, як і окремі виробники. Серед них Mercedes, зокрема, зараз покладається на передплату транспортного засобу. Наприклад, компанія зі Штутгарта зараз пропонує електричну версію Sprinter від 950 євро на місяць. З мінімальним терміном 6 місяців і 1250 км.

Mercedes зосереджується не лише на компаніях, які мають короткострокові потреби, наприклад, щоб заповнити прогалини в автопарку, а й на підприємцях, які хочуть випробувати перехід на електричний транспорт.

«Модель передплати пропонує клієнтам можливість переконатися в електромобільності в повсякденному житті та пізнати її переваги без довгострокових зобов’язань», — говорить Бенедикт Шелл, генеральний директор Mercedes-Benz Bank AG.

У порівнянні з фургонами з класивним ДВЗ, запас ходу електричних комерційних транспортних засобів на практиці менший. Крім того, зарядна інфраструктура повинна розміщуватися в компанії або навколо неї. Але ця перешкода не надто велика, як пояснює Шелл:

«Великі компанії часто вже добре обладнані або планують створити власні зарядні станції. З нашого досвіду менші компанії, приватні особи або нові клієнти часто використовують громадські зарядні станції».

Цільовими клієнтами передплати транспортних засобів зазвичай не є великі корпорації чи компанії з великим автопарком. Натомість лізинг із повним набором послуг часто пробують невеликі торгові компанії, кур’єрські служби або іноді багатодітні сім’ї. Практично: бюрократична частина управління автопарком здебільшого передана аутсорсингу, оскільки реєстрація, страхування та обслуговування вже виконані, а всі витрати покриваються одним платежем.

Укладення підписки зазвичай нескладне. Багато постачальників мають онлайн-платформу для пошуку та бронювання, виробники транспортних засобів використовують свою дилерську мережу комерційних транспортних засобів як альтернативу або на додаток. Абоненти мікроавтобусів частіше, ніж абоненти легкових автомобілів, переходять на класичний лізинг після закінчення договору. Тому що вони можуть краще оцінити свої потреби після етапу підписки, а також перевірили придатність електрофургона для доставки.

Це не єдина причина, чому виробники автомобілів бачать підписку на комерційний транспорт як модель, яка має майбутнє. Наразі Mercedes тестує електрофургон Vito з обладнанням Sortimo. Дизайн інтер’єру, адаптований до комерційного використання, має на меті показати, що електромобільність також працює на практиці для ремісничих підприємств.

«Модель оренди та передплати з повністю електричними фургонами буде ще більше розширена, і тому в майбутньому вона пропонуватиме ще більше можливостей», — оголосив Шелл.

 

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Комментарии

ru_RUРусский