/* */

Розвиток навичок комунікабельності і впевненого спілкування

 

Хто вона, комунікабельна людина? Це перш за все людина, якій спілкування приносить задоволення. Навчіться отримувати користь від ваших розмов із різними людьми, і спілкування стане для вас більш захопливою подією. Якщо ви відчуваєте, що недостатньо комунікабельні, спробуйте прислухатися до наступних порад.

1. Не уникайте спілкування

Вам здається, що ви досить товариські, але вважаєте за краще вступати в діалог тільки в разі, якщо співрозмовник вам приємний і у вас гарний настрій? Наприклад, якщо ви помічаєте знайомого, який  йде вам назустріч, то ви віддаєте перевагу звернути зі шляху, щоб уникнути бесіди з ним; якщо ви помічаєте у вікні громадського транспорту малознайому вам людину, то віддаєте перевагу почекати наступний автобус.

Все це – ознаки того, що ви недостатньо комунікабельні. Ви повинні прагнути до того, щоб розвинути в собі цю якість. Для цього намагайтеся не уникати випадкових зустрічей, спілкуватися з малознайомими людьми або з тими, хто вам взагалі не знайомий. Так ви розвинете навик комунікабельності.

2. Навчіться отримувати задоволення від спілкування

Це не так просто, як здається. Ми завжди налаштовуємо себе на те, як пройде запланована бесіда з тією або іншою людиною. Наприклад, зустріч з колишнім однокласником бачиться вам дуже нудною і нецікавою, так як ви знаєте, що ваш співрозмовник – типовий зануда. Майбутня розмова з начальником передбачає певну скутість і нервозність. Перед розмовою, яка бачиться вам неприємною, ви повинні налаштуватися на краще: пам’ятайте, що ви завжди можете змінити ситуацію, помінятися ролями зі своїм співрозмовником.

Наприклад, вам не дуже хочеться вислуховувати спогади дитинства вашого колишнього однокласника. Відмінно – не вислуховуйте, почніть самі розповідати, опануйте ситуацію. Або ж поверніть розмову на іншу тему, яка буде цікава вам обом. Перетворіть майбутню неприємну розмову в приємну. Навчіться отримувати користь від ваших розмов із різними людьми, і спілкування стане для вас більш захоплюючою подією.

3. Намагайтеся виступати ініціатором бесіди

Живучи у великому місті, легко зробити вигляд, що не бачиш старого знайомого, з яким їдеш в одному вагоні метро – або прикинутися, що ви не впізнали його. Як правило, опущені вниз очі свідчать про ваше небажання вступати в контакт. Це спрацьовує – з вами теж не хочуть спілкуватися. Але подібна доросла гра в хованки змушує вас відчути набагато більше негативних емоцій, ніж бесіда навіть з найбільш небажаним співрозмовником.

Коли ви ховаєтеся від вашого знайомого, ви перебуваєте в стані очікування, остраху: «А впізнав (ла) він (вона) вас? А чи хоче він (вона) поговорити?» Щоб не мучитися такими питаннями і не чекати, поки до вас підійдуть і почнуть розмовляти – краще самі почніть розмову, виступіть в ролі ініціатора діалогу. Ви відчуєте, що це досить легко.

4. Вступаючи в контакт з людьми, не будьте занадто формальні в спілкуванні з ними

На питання: «Як справи?» і «Як ся маєш?» Цілком логічно трохи розповісти про свої справи і своє життя. Сухість ваших відповідей і небажання вступати в розмову будуть розцінені як неповага і недоброзичливість по відношенню до вашого співрозмовника.

Щоб стати приємним співрозмовником, необхідно пам’ятати головне правило будь-якої бесіди – потрібно поважати думку співрозмовника, навіть якщо вона сильно розходиться з вашою думкою, якщо вона викликає у вас бурю протесту. Ваш протест повинен бути висловлений цивілізовано.

Якщо ви висловите повагу до позиції співрозмовника, тоді ви завоюєте його довіру. Але пам’ятайте, що повага до думки вашого опонента не означає, що вам неодмінно потрібно висловити згоду з його точкою зору. Як правильно висловити повагу до думки співрозмовника?

1. Вислухайте опонента уважно, навіть якщо він буде говорити найбільш немислимі речі, якщо його позиція буде суперечити законам логіки. Дослухайте його до кінця, проявіть терпіння, спробуйте проявити інтерес до точки зору вашого співрозмовника.

Якщо він не володіє нормами літературної мови або засадами логіки і риторики – не користуйтеся затримками в його аргументації, щоб вставити своє слово; так ви можете остаточно збити вашого співрозмовника

2. Після того, як ваш співрозмовник закінчить виклад своїх думок, перш за все, відзначте переваги його думки, назвіть плюси його позиції, з якими ви згодні. А вже потім приступайте до критики.

3. Висловлюйте свою точку зору, не принижуючи і не ображаючи вашого співрозмовника. Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна використовувати такі аргументи, як: «Ви абсолютно не розбираєтеся в питанні, ви абсолютно некомпетентні, ви неправильно розумієте суть справи». Такими висловлюваннями ви тільки образите вашого опонента, але не дійдете до компромісу.

4. Щоб висловити шанобливе ставлення до вашого співрозмовника, ви можете використовувати висловлювання типу: «Припустимо, ви маєте рацію», «Припустимо, я з вами погоджуся». Це буде приємно вашому співрозмовнику і буде означати, що ви зрозуміли і прийняли його точку зору як гідну.

5. Будь-яка суперечка повинна бути націлена на те, щоб знайти якесь компромісне рішення, а не просто посваритися або довести вашому опоненту власну перевагу. Тому в будь-якій розмові завжди прагніть не конфлікту, а прийняття рішення, яке буде влаштовувати обидві сторони.

Источник: www.elitarium.ru

 

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Не кидайте свою основну роботу, щоб почати бізнес. Поки що

Сара була торговим агентом, яка проводила свої дні, ходячи вулицями Клірвотера, штат Флорида, продаючи факсимільні апарати від дверей до дверей. Продиратися крізь субтропічну спеку було…

Комментарии

ru_RUРусский