Розсекречено Polestar 3

Довгий час Volvo та її китайський власник Geely тримали в секреті третю модель свого дочірнього підприємства Polestar. Деталі спільно розробленого позашляховика класу люкс потроху просочувалися, а тепер у Копенгагені скинули завісу повністю.

Третя модель і перший позашляховик від Polestar розтягнувся до 4,90 метрів, має крутний момент до 910 Нм і 380 кВт / 517 к.с. потужності. Велика батарея ємністю 111 кВт/год забезпечує запас ходу до 610 кілометрів. Навіть зовнішній дизайн розкішного Polestar 3 обіцяє щось визначне. Оскільки «Мерседес», «Ауді» чи «Тесла» розглядалися як супротивники у всіх сферах електросвіту, планку довелося встановити досить високо.

І справа не тільки в потужності та ємності акумулятора.  Команда австрійського головного дизайнера Максиміліана Міссоні намалювала передню частину, яка, на відміну від деяких інших великих позашляховиків, обходиться без показухи та пишноти, а натомість має виражено плавний стиль. Передній капот злегка опускається до вузької вставки, з якої багато датчиків спостерігають за тим, що відбувається попереду автомобіля. По бокам від неї розміщені світлодіодні фари, які як і денні ходові вогні натякають на «молот» скандинавського бога Тора.

Якщо дивитися збоку, то помітно домінує плаваючий дах, який опускається до задньої частини, яка в свою чергу піднята догори і з’єднується із заднім вікном.

Особливістю крутої задньої частини є безперервна світлова смуга. Оскільки осі розташовані майже на три метри одна від одної, простір, доступний для трьох пасажирів на задньому сидінні, неймовірний. Коліна не стикаються зі спинкою передніх сидінь, а вільний простір для ніг в нижній частині не створює ризик подряпати тонку шкіру.

Атмосфера салону відповідає вимогам щоденного використання. Вузький дисплей за кермом забезпечує найнеобхідніше, 14,5-дюймовий центральний монітор надає інформацію та функції, розроблені спільно з Google. Робота схожа на роботу планшета XXL, тому досвідчені користувачі мають швидко ознайомитися з нею. Він також забезпечує оновлення через Інтернет, тому для цього машині не потрібно їхати в найближчий сервісний центр.

Кожен з двох двигунів відповідає за одну вісь, а складна електроніка розподіляє тягу залежно від натискання на педаль акселератора. Задній привід можна короткочасно вимкнути, що знижує енергоспоживання. Пневмопідвіска з регульованими амортизаторами забезпечує плавне водіння.

Список електронних помічників, які також повинні сприяти так званому автономному водіння в майбутньому, читається як глянцевий каталог найпопулярніших, а також найновіших систем допомоги та безпеки. В наявності п’ять радарних сенсорів, стільки ж камер і дванадцять ультразвукових датчиків. Нова функція — система, яка подає звуковий сигнал, якщо в машині залишаються діти або тварини. У США це причина близько 900 смертей на рік. До прибуття допомоги кондиціонер автоматично регулюється, щоб запобігти тепловому удару чи переохолодженню. Іншим прикладом є дві камери, які постійно сканують очі людини за кермом. Якщо високоефективна електроніка класифікує особу як розсіяну, втомлену або непритомною, система видає попереджувальні повідомлення, різні тони та за потреби активує екстрене гальмування.

Як вишеньку на торті, в середині наступного року планується додати систему «Лідар». Вона поєднує в собі можливості лазера та радара, охоплює велику територію перед автомобілем у 3D-якості та повідомляє автомобілю стільки елементів несуть ризик зіткнення. Ціла низка небезпек розпізнається раніше, ніж це було можливо раніше. Ще один крок до повністю автоматизованого водіння.

Звичайно, все це заганяє ціну Polestar 3 на недосяжний рівень для більшості потенційних покупців. Базова ціна в 90 000 євро включає багато плюшок, таких як більшість систем допомоги, панорамний скляний дах, регульована пневматична підвіска, кондиціонер з потрійним очищенням повітря або 360-градусна камера. Пакет Performance з більшою потужністю коштує додатково 6600 євро.

Євро-Азіата, який планують виробляти в США, вже можна замовити онлайн. Однак перший Polestar 3 надійде до клієнтів лише в останньому кварталі наступного року.

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Комментарии

ru_RUРусский