Світ не чекає падіння цін на пальне до 2024 року

Наступного року збережеться високий попит на пальне через відновлення економік після пандемії, вважають аналітики.

Вартість пального збережеться на високому рівні, щонайменше, до 2024 року, вважають аналітики компанії Wood Mackenzie, пише Reuters.

Причиною високих цін називаються перебої з постачанням російської нафти.

Також аналітики відзначають, що нафтопереробні заводи щосили намагаються задовольнити попит, що відновлюється після пандемії. Тиск має знизитися у другій половині 2023 року, коли очікується запуск кількох нових великих нафтопереробних заводів, у тому числі на Близькому Сході

За словами аналітика Алана Гелдера, зараз рекордні ціни на бензин і дизельне паливо в США, Європі та інших країнах знизили світовий попит на нафту, приблизно, на 1 мільйон барелів на добу, що становить, приблизно, 1% світового попиту.

Система виглядає дуже напруженою, поки не з’явиться невеликий запас нових (переробних) потужностей“, – сказав він.

При цьому зазначається, що прибуток НПЗ перебуває на рекордно високому рівні близько 30 доларів за барель.

WoodMac очікує, що наступного року ціни на нафту, в середньому, становитимуть близько 100 доларів за барель, порівняно зі 110 доларами цього року. Ціни на нафту марки Brent зараз перебувають на рівні близько 120 доларів за барель.

Гелдер сказав, що нафтопереробний сектор працює на максимумі, де це можливо, і приділяє першорядну увагу дизельному паливу, але пропозиція залишається недостатньою для задоволення попиту, оскільки економіка продовжує відновлюватися після пандемії COVID-19.

ОПЕК прогнозує уповільнення зростання попиту на нафту у світі наступного року до 2 млн барелів на добу з 3,36 млн цього року.

Источник: korrespondent.net

Похожие статьи

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Shell вирішила відмовитися від російської нафти і закрити АЗС у Росії

Британська нафтогазова компанія Shell вирішила відмовитися від російської нафти і газу. Про це вона повідомила у вівторок, після того як минулого тижня її сильно розкритикували за придбання…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский