Система Denoxtronic – на захисті довкілля від викидів оксидів азоту

Які б рішення щодо продажу нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння не приймали уряди різних країн світу, на дорогах залишається велика кількість автомобілів з ДВЗ. А у багатьох сферах (комерційних перевезеннях, будівництві, сільському господарстві та інших) гідної альтернативи дизельним двигунам немає. При цьому їхня доля сьогодні багато в чому залежить від того, наскільки ефективними будуть системи очищення відпрацьованих газів.

  • В більшості транспортних засобів з ДВЗ сьогодні використовується система очищення відпрацьованих газів Denoxtronic;
  • Водний розчин сечовини AdBlue відрізняється підвищеною вимогливістю до умов експлуатації та є досить агресивним реагентом;
  • Для захисту інжектора у модулі дозування системи Denoxtronic від забруднень передбачено спеціальний фільтр.

В умовах високих температур усередині циліндрів двигуна при згорянні пального утворюється велика кількість шкідливих з’єднань, а в дизельних двигунах через специфіку процесу горіння особливо важливо забезпечувати вимоги щодо викиду оксидів азоту. І хоча з 1924 року, коли з конвеєра зійшла перша дизельна вантажівка, технології очищення відпрацьованих газів постійно вдосконалювалися, проблема залишається актуальною й досі.

Одне із найефективніших рішень запропонувала компанія Bosch. Її розробка – система очищення відпрацьованих газів Denoxtronic – сьогодні використовується у більшості сучасних дизельних автомобілів та іншої техніки.

Система Denoxtronic дозує і впорскує під тиском 32,5-процентний водний розчин карбаміду (запатентована назва AdBlue) в потік відпрацьованих газів, де за участю каталітичного нейтралізатора методом селективної каталітичної нейтралізації (SCR) шкідливі оксиди азоту перетворюються на воду. Тим самим токсичність газів, що відпрацювали, знижується. Роботою системи керує окремий блок, який стежить за тим, скільки AdBlue та з якою періодичністю має подаватися в потік відпрацьованих газів залежно від фактичних умов роботи двигуна й складу відпрацьованих газів.

За всіх своїх переваг розчин AdBlue відрізняється підвищеними вимогами до умов експлуатації: навіть найменше забруднення порушує хід хімічної реакції, а присутність у розчині небажаних домішок може вивести з ладу каталізатор і всю систему в цілому. Для захисту інжектора в модулі дозування системи Denoxtronic від забруднень передбачено спеціальний фільтр.

Фільтр системи Denoxtronic забезпечує високий ступінь очищення завдяки мікропористій структурі фільтрувального елемента зі спеціальним просоченням. Конструкція наповнювача фільтра – часта «гармошка» з мікроволокна, просоченого спеціальною смолою, – створена таким чином, щоб максимально збільшити площу робочої поверхні та накопичувальну здатність фільтра.

Водний розчин сечовини AdDlue – досить агресивний реагент. Тому матеріали фільтра, з одного боку, повинні витримувати його вплив, а з іншого, бути достатньо нейтральними, щоб не взаємодіяти з розчином, який очищають. І хоча до їхньої якості пред’являються підвищені вимоги, термін служби фільтрів Denoxtronic має обмеження. Через кожні 120 – 320 тис. км (залежно від регламентів технічного обслуговування тієї чи іншої моделі автомобіля) їх необхідно міняти. Періодичність такої заміни визначається автовиробником і порушувати встановлені терміни не слід, щоб не зіткнутися з дорогим ремонтом усієї системи. Крім того, у разі проблем у роботі каталітичного нейтралізатора (SCR) блок керування двигуном може обмежити потужність двигуна або навіть повністю блокувати можливість його запуску. Так що іншого способу забезпечити надійну роботу системи, крім своєчасної заміни фільтра, не залишається.

Звертаємо увагу, що після встановлення нового фільтра систему необхідно активувати наново за допомогою спеціального обладнання. Тому міняти фільтр Denoxtronic, що відпрацював свій ресурс, на новий рекомендується в умовах спеціалізованої СТО.

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский