Україна скасувала мито на імпорт автомобілів з Білорусі

Очікується, що Білорусь скасує ліцензування українських товарів, яке було запроваджено у відповідь на мито.

Україна скасувала своє рішення, згідно з яким імпорт із Білорусі моторних колісних засобів обкладався 35-відсотковим захисним митом. Відповідне рішення міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі опубліковано в газеті Урядовий кур’єр і набуло чинності.

Це рішення, ухвалене 16 квітня, не має відношення до політичних санкцій проти Олександра Лукашенка. Воно було прийняте за скаргою асоціації УкрАвтоПром і від початку викликало критику юристів.

У відповідь Мінськ оголосив про запровадження ліцензування українських товарів, до списку яких потрапили традиційні групи вітчизняного експорту: керамічна плитка, шпалери, радіатори, холодильники, папір, ДСП/ДВП, кондитерські вироби, соки та пиво. Вимоги ліцензування призвели до витіснення зазначених українських товарів із білоруського ринку.

За даними Європейської правди, Мінськ гарантує скасування цього ліцензування протягом тижня після скасування захисного мита на білоруські автомобілі.

Проте не виключено, що ця угода не призведе до покращень для українських експортерів. Водночас у Мінську анонсували нові санкції, серед яких заборона імпорту товарів із країн, які ввели санкції проти Білорусі. Втім, за словами співрозмовника видання, близького до уряду, Білорусь гарантує “розмежування політичних санкцій із торговельними відносинами”. Це означає, що Мінськ гарантує скасування обмежень щодо українського експорту. Інакше, додає співрозмовник видання, Київ має можливість оперативно повернути 35-відсоткове захисне мито.

Источник: korrespondent.net

Похожие статьи

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Європейські автовиробники прагнуть до більш тісної співпраці з китайським автопромом

У своєму недавньому посланні Генсек ACEA (Європейської асоціації автовиробників) г-н Йоннаерт підкреслив необхідність зміцнення співпраці між автомобільною промисловістю ЄС і Китаю.

Розвиток навичок комунікабельності і впевненого спілкування

Хто вона, комунікабельна людина? Це перш за все людина, якій спілкування приносить задоволення. Навчіться отримувати користь від ваших розмов із різними людьми, і спілкування стане для вас більш захопливою подією.

Комментарии

Ваш адрес email не будет опубликован.