Цілісна ефективність електроприводу від ZF

Концепція приводу Power-on-Demand, скорочення критичної сировини та 800-вольтна технологія: на прикладі свого продукту EVmore технологічна група ZF демонструє, що насправді можливо з точки зору максимізації ефективності електромобіля.

Хорошим способом підвищення ефективності є зменшення втрат. Інженери ZF теж це знають. Завдяки EVmore технічна група встановлює нові стандарти. З ефективністю 96,3 відсотка від батареї до коліс концепція приводу електромобіля досягає нового еталонного значення для майже серійних технологій. Що означає ця цифра? 96,3% енергії від акумулятора фактично йде на колеса. Для порівняння: поточні заяви щодо майбутньої ефективності приводів становлять 95%.

Потужність за вимогою

Нещодавно розроблений високоефективний привод працює на передній осі. На задній осі використовується так звана система eConnect, яка за потреби підключає або від’єднує привод задньої осі. 

На практиці це виглядає так: при постійній швидкості – наприклад, на ділянці автомагістралі з обмеженням швидкості – передня вісь, яка приводиться в рух синхронним двигуном з постійними магнітами (PSM), рухає електромобіль вперед. Допоміжний асинхронний двигун (ASM) на задній осі активується лише в певних ситуаціях, щоб мати можливість забезпечити збільшену потужність – наприклад, під час обгону. Для цього система eConnect вмикає другий електричний привод протягом мілісекунд.

Стійкість у фокусі

Дуже ефективні електродвигуни PSM використовують магніти, які створюють статичне магнітне поле в роторі. Тільки так ротор може синхронізуватися з магнітним полем навколишнього статора. Щоб досягти максимально можливої ​​щільності енергії, промисловість в основному використовує постійні магніти з так званих рідкоземельних елементів. У EVmore компанія ZF практично повністю відмовляється від їх використання. Лише сліди тербію можна виявити в магнітах ротора на головній ведучій осі. Такий підхід заощаджує витрати, зменшує залежність від імпорту критичної сировини та захищає навколишнє середовище.

Значно зменшена частка рідкоземельних елементів може призвести до термічної нестабільності магнітів. Якщо передня вісь інтенсивно використовується тривалий час, то система eConnect вмикає привод на задній осі, забезпечуючи підтримку і зменшуючи навантаження на основний приводі.

ZF замінює в своїй конструкції стандартну двоступеневу коробку передач із проміжним і вихідним валом на передній осі EVmore новим одноступінчастим варіантом. Завдяки гвинтовим передачам і відсутності проміжного вала з підшипниками зменшується не тільки його вага (на 15%), але й кількість точок тертя, а менше тертя означає менші втрати енергії. На швидкості 100 км/год таким чином можна заощадити 50% втрат, що виникають у трансмісії.

Сьогодні вже, коли справа доходить до нових автомобілів, основним компонентом стає не тільки їхній привод. Програмне забезпечення все більше виходить на перший план у цифровому світі. Тому інженери ZF розробили спеціальне програмне забезпечення приводу для EVmore. Воно керує двома двигунами на передній і задній осях залежно від ситуації на дорозі. Водієві більше не потрібно вибирати між режимом Eco або Sport, програмне забезпечення постійно визначає, чого хоче водій, і оптимізує привод в кожній ситуації водіння, встановлюючи баланс між максимальною ефективністю та максимальною продуктивністю.

Швидка зарядка

Для EVmore технологічна група також використовує свій перевірений модульний комплект eDrive. У цей набір входять електродвигуни для популярних транспортних засобів, які розраховані на роботу з напругою 800 вольт. Такий електромотор є частиною EVmore. Завдяки зарядній потужності до 350 кВт 800-вольтна технологія дозволяє значно скоротити час очікування під час зарядки.

Завдяки EVmore ZF дає відповіді на поточні питання мобільності: нова концепція приводу, екологічне впровадження, швидка зарядка – філософія цілісної ефективності.

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский