Чого навчатися під час невизначеності? 4 неочевидні навички, на які варто звернути увагу

Ми живемо в унікальний час. Навіть не з погляду кардинальних змін і різкого стрибка в нову реальність із новими правилами гри. А з погляду колосальних обсягів доступної інформації, яку маємо на відстані кліка.

З одного боку, ми терміново вивчаємо навички, необхідні для роботи в новій формі, — технології віддаленої роботи, віртуальні комунікації, оптимізація процесів, управління віддаленими командами. З іншого боку, ми маємо чудову можливість оволодіти будь-якими навичками, отримувати інформацію з будь-якої точки світу і якісно навчати свої команди навіть того, на що раніше бракувало часу.

Відкиньмо поки що теми навчання, зумовлені бізнес-потребою. Які навички корисно опанувати вам і вашим командам? Які неочевидні навички можуть нам знадобитися?

Стресостійкість та резильєнтність*

Стресостійкість — це наша здатність спокійно переживати вплив стресорів без деструктивних сплесків емоцій. Тобто від стресостійкості залежить те, як довго ми можемо перебувати в дискомфортних для себе умовах без шкоди для  фізичного та ментального здоров’я.

Це комплексне поняття, яке передбачає і турботу про власне здоров’я, і ​​побудову якісних взаємин з іншими людьми, і роботу з власними цілями та цінностями.

Будь-які зміни — це вихід з рутини та зони комфорту, що провокує стресові реакції. Відповідно стрес — незмінна складова нашого життя, змінюватися може його інтенсивність і «заряд»: позитивний або негативний. Якщо стресостійкість низька, ми більш негативно реагуємо на зміни, а якщо висока — легше й довше можемо їм протистояти.

Якщо стресостійкість відповідає за те, наскільки легко ми можемо впоратися зі стресом, то від резильєнтності залежить те, як швидко ми зможемо повернутися у форму після стресу і як довго зможемо утримувати позитивний психологічний настрій.

Відповідно, найефективніше розвивати стресостійкість та резильєнтність разом. Інакше, ми можемо швидко впоратися зі стресором, але довго «відходити». Або швидко відновлюватися після стресу, але з новим стресором знову «з головою» пірнати в ситуацію.

Отже, висока стресостійкість і резильєнтність — основа якісного життя і якісної роботи. Вони підвищують життєздатність команди й допомагають легше адаптуватися до змін, зберігати командний дух і ставити амбітніші цілі.

Сторітелінг

Сторітелінг — це передавання інформації через історії. Уже давно сторітелінг із простого вміння красиво говорити або писати книги перейшов у розділ інструментів продажів, переконання і навіть формування бренду. Адже ми — це історії, які розповідаємо і, які розповідають про нас.

Уміння красиво оформити свою промову, захопити, грамотно вибудувати розповідь та провести співрозмовника від точки А до точки Б — це навичка, яка знадобиться завжди. Чи то захист проекту, чи продаж послуг або повідомлення про нову стратегію бізнесу — успіх залежить не тільки від компетентності спікера, а й від уміння правильно подати інформацію.

Водночас сторітелінг — не лише творчість. Це досить струнка система, з чіткими правилами й алгоритмами, дотримуючись яких можна підвищити якість комунікації.

Отже, навичка сторітелінгу допоможе якісніше доносити ідеї та залучати до них потрібних людей, зменшить стрес від публічних комунікацій та допоможе стати сміливішим(-ою) в комунікації онлайн і офлайн.

Крім того, сторітелінг розвиває креативне мислення і підвищує рівень емпатії, що позитивно впливає і на клімат у команді, і на бізнес загалом.

Управління особистими фінансами

Управління особистими фінансами хоч і належить до персональних, а не командних навичок, проте впливає на ефективність співробітників.

Під час кризи багато людей змушені були переглянути свої фінансові стратегії та зіткнулися з великою кількістю питань. До того ж, навичка управління особистими фінансами важлива і тим, кому потрібно ретельно планувати свої витрати, і тим, хто хоче грамотно розпоряджатися вільними грошовими ресурсами.

Сюди належить й уміння грамотно вести особистий і сімейний бюджет, фінансове планування, управління фінансовими інструментами та інвестування.

Крім того, деякі курси з управління особистими фінансами розглядають цей аспект і з психологічної точки зору — психологічні бар’єри, мотивація й особистісне зростання.

Отже, крім прямої користі, уміння керувати особистими фінансами «прокачує» тайм-менеджмент і підвищує дисципліну співробітників.

Фізичний інтелект

Фізичний інтелект — це активне управління фізіологією і вміння чути та правильно інтерпретувати сигнали нашого тіла, щоб впливати на наші реакції та ухвалені рішення. Це відносно новий концепт, який дуже швидко став популярним.

Нещодавні дослідження свідчать, що наш мозок все-таки керує не всім. Дуже багато сигналів ми отримуємо саме від нашого тіла, адже за наші реакції відповідає понад 400 гормонів і нейромедіаторів. Фізичний інтелект допомагає керувати балансом хімічних речовин в нашому тілі й мозку, що безпосередньо впливає на нашу ефективність.

Наприклад, ймовірність появи інноваційної ідеї на 45% вища, якщо ви ходите, а не сидите, а практики глибокого дихання покращують когнітивні функції на 62% (інформація із книги Клер Дейл «Фізичний інтелект» («Physical Intelligence: Harness your body’s untapped intelligence to achieve more, stress less and live more happily», by Claire Dale, Patricia Peyton)).

Отже, підвищення рівня фізичного інтелекту допомагає співробітникам краще керувати своєю продуктивністю, мотивацією і контролювати емоції, а також змінити реактивну поведінку на проактивну.

Бонусний пункт. Історія.

Книги, художні та документальні фільми, подкасти, серіали, біографії — сьогодні є чимало цікавих і якісних форматів на будь-який смак.

Крім загальної ерудиції, знання історії розширює наш кругозір, покращує аналітичні здібності та критичне мислення, дає змогу засвоїти уроки та стає поштовхом до нових ідей та інсайтів.

_______________

* З англійської «resilience» можна перекласти як «пружний», «еластичний», «міцний», проте ці варіанти не передають потрібного відтінку значення.

Резильєнтність – це здатність і процес адаптування людини до змін та негараздів. Однак крім уміння швидко відновитися, це ще і формування певного ставлення до змін.

Джерело: executives.com.ua

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Комментарии

ru_RUРусский