Чому варто дозволяти собі лінуватися у вихідні: 5 вагомих причин

Інколи лінощі є навіть корисними.

Психологи кажуть, що час від часу лінуватися необхідно. Давайте розбиратися, що таке корисні лінощі.

Зберегти сили для чогось важливого

Ми дуже швидко живемо і все одно не встигаємо, відкладаємо справи на вихідні. Зробити з дитиною уроки, навести лад у шафі, допомогти мамі прибрати урожай на дачі.

Так, іноді це необхідно, але людина не машина. У кожного з нас є певний запас сил і межа міцності. Якщо витратити все і дійти до своєї межі, то на майбутнє ресурсів не залишиться. А сили мають бути завжди — і для подолання непередбачених перешкод, і для руху до цілей.

Лінощі як простір для осяянь

Напевно знайома ситуація: ви марно намагаєтеся вирішити проблему, потім відволікаєтеся на інші справи — і рішення чарівним чином приходить. Так воно і трапляється. Розслаблений та відпочилий мозок набагато продуктивніше будує логічні зв’язки. Причому, без вашої свідомої участі.

Ви лежите на дивані, не поспішаючи п’єте чай або неспішно прогулюєтеся парком — і раптом до вас приходить саме необхідна думка. Чудово, правда? Але такі дива трапляються, тільки якщо дозволяти мозку відпочивати, а собі — із задоволенням лінуватися.

Можливість розпланувати майбутнє з розумом

Вирішувати поточні завдання краще у стані мобілізації. Для планування майбутнього, навпаки, більше підходить стан фізичного та емоційного розслаблення. У людській голові — суперпотужний комп’ютер, але він не запрацює у повну силу, якщо обмежитися поточною програмою.

Розслабтеся — і вам стане легше зазирнути у майбутнє та вибрати виграшну стратегію. Тільки потім не забудьте знову мобілізуватися, щоб запам’ятати вигадане, тверезо оцінити свої висновки і спланувати деталі.

Простий погляд на відносини

Ми забагато переживаємо з приводу відносин. Обговорюємо вчинки спільних знайомих, засуджуємо людей, які живуть не так, як ми, накручуємо себе через свою або чужу невдалу фразу. Скільки б ми не переживали, у більшості випадків від цього нічого не змінюється, тільки сили даремно витрачаємо. Тоді, можливо, нехай переживають інші, а ви поки розслабитеся і відпочинете?

Зберегти здоров’я

Готовність у вихідний з’їздити на кілька годин в офіс або прочитати нову книжку за фахом не дає організму повноцінно відпочити. Якщо це відбувається постійно, результат — пошарпані нерви, безсоння, гастрит, підвищений тиск.

Дозволяйте собі розслаблятися — повністю, як у дитинстві. Організм скаже вам спасибі. Та й працездатність не впаде, а, навпаки, зросте. Адже з новими силами і працюється набагато легше.

Пам’ятайте: все добре у міру — і лінощі, і працьовитість. Знайдіть розумний баланс між цими станами, і життя стане не лише приємнішим, але й продуктивнішим.

Источник: ukr.media

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Комментарии

ru_RUРусский