Якісно працювати можна не лише в офісі: чим зручний гібридний формат роботи?

Гібридний формат роботи підвищує продуктивність працівників, вони більш задоволені своєю роботою, а це дуже важливо для компанії. Пандемія COVID-19 нам усім продемонструвала та довела, що якісно працювати можна і поза межами офісу. Головне – самоорганізованість, самостійність та дисципліна.

Наразі гібридний формат роботи – звичайна практика для багатьох компаній, якій радіють більшість працівників. А з початком повномасштабної війни в Україні він особливо набуває актуальності.

Переваги гібридного формату роботи

 • Гібридний формат роботи дає можливість спілкуватися та зустрічатися з колегами офлайн. Адже за понад п’ять місяців війни працівникам іноді не достатньо просто поговорити з кимось через монітор. Хочеться поділитися своїми переживаннями, підтримати колег та просто обійняти. Зараз це важливо.
 • У працівників є час на себе та сім’ю.
 • Гібридний формат роботи допомагає заощаджувати (не потрібно витрачати гроші на проїзд до/з роботи, платити за обід).
 • Спілкування з колегами не припиняється, воно відбувається завдяки відеозв’язку.
 • Працівники більш продуктивні, адже самі обирають – працювати віддалено чи в офісі.
 • Гібридний формат роботи – це можливість навчитися нового, знаходити нову інформацію. Коли поруч немає колег, які допоможуть налаштувати техніку, встановити потрібні програми тощо, доводиться розбиратися в темі та вирішувати питання власноруч.
 • Можливість працювати будь-де, навіть під час відпустки, якщо співробітники забажають. Головне – погодити це з роботодавцем.
 • Де є плюси – там є і мінуси. Робота офлайн дозволяла працівникам бачитися щодня (окрім вихідних), але залишала мало часу на сім’ю та для себе. Віддалений формат роботи давав можливість працювати у власному темпі, але робив працівників самотніми. Гібридний формат роботи знаходиться між ними. Це дозволяє працівникам обирати, як і де вони хочуть працювати.

Поради для продуктивної роботи за гібридного формату 

 • Пам’ятайте про робочий час, адже за гібридного формату також існує ризик перевтоми. Вберегтися від неї допоможе планування.
 • Дотримуйтеся розпорядку дня, встановлюйте будильники та нагадування.
 • Запишіть всі справи та завдання, які вам потрібно зробити протягом дня. Важливі та складні завдання діліть на частини.
 • Не прив’язуйтеся до дому чи офісу. Складіть список кав’ярень, холів готелів або коворкінгів, щоб відвідувати в дні, коли не хочете працювати вдома. Перевірте, чи є в них укриття (!).
 • Не працюйте в місцях, де хочеться заснути. Пам’ятайте: ви не на відпочинку, а працюєте.
 • Менше розмовляйте телефоном (як вдома, так і в офісі). Плануйте особисті дзвінки до та після роботи. Не відволікайтеся на соціальні мережі та читання новин. Війна в країні не дає нам розслабитися, слідкувати за новинами потрібно, але перегляду ранкових та вечірніх новин цілком достатньо, щоб бути у курсі справ.
 • Зустріньтеся з колегами, які працюють у гібридному форматі (адже ви не всі одночасно можете бути в офісі), проведіть час цікаво та з користю. Познайомтеся з новачками. Спілкування через монітор – це, звісно, добре, але хочеться душевності та живих емоцій. Слідкуйте, щоб зустрічі були доречними та не примусовими, особливо в період війни. Декому, звісно, може бути не до них.
 • Доглядайте за собою. Помилково вважати, що гібридний формат роботи виправдовує те, що ви не відвідуєте перукаря, стоматолога, косметолога, не ходите на масаж. Те, що вас не бачать колеги наживо, не означає, що потрібно запустити себе та лише переживати через війну.
 • Не дозволяйте негативним думкам контролювати нас. Надзвичайно важливо наразі бути організованим, цінувати фізичне, психічне здоров’я та не запускати себе. Це допоможе досягти успіху.

Источник: rabota.ua

Похожие статьи

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

12 найкращих платформ для віртуальних конференцій у 2022 році

Ви шукаєте ідеальну платформу для проведення віртуальних конференцій? Не існує єдиного вибору, оскільки він залежить від конкретного типу конференції. Ця стаття допоможе вам знайти правильну…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский