/* */

Як автовласники ставляться до телематики при покупці поліса автострахування?

Значна частка автомобілістів продовжує сприймати пропозицію встановити телематичний пристрій при покупці КАСКО або ОСЦПВ, ніби їм пропонують «кота в мішку». Настільки неоднозначні дані отримані в результаті дослідження серед автовласників на початку 2021 року.

Згідно з даними дослідження, серед автомобілістів немає одностайності, щодо питання впровадження пристроїв контролю швидкості і манери керування автомобілем. Думки більшості водіїв виявилися діаметрально протилежними і розділилися порівну: за встановлення телематики і проти технології виступають по 38% респондентів. Також досить велика частка опитаних, які посіли нейтральну позицію (22%). Всього лише 2% респондентів не змогли відповісти.

Найбільшу підтримку висловлюють громадяни у віці старші за 56 років і зі стажем водіння 16-20 років, як одні з найбільш акуратних учасників дорожнього руху. Встановлення телематики для них є оптимальним способом отримати наступний поліс ОСЦПВ за найбільш вигідною ціною. Що стосується гендерного поділу, то найбільше несприйняття ініціатива знайшла у чоловіків, в той час жінки більшою мірою схильні її підтримувати.

Телематика забезпечує постійний моніторинг руху автомобіля і оцінку стилю водіння його власника. За допомогою зібраних даних страховик може з точністю визначити ступінь ризику для кожного окремо взятого клієнта, і в результаті сформувати справедливий тариф, який буде враховувати його досвід, навички та стиль водіння.

Дані моніторингу про ставлення водіїв до можливого впровадження пристроїв контролю швидкості і манери водіння в автомобілі цілком корелюють зі статистикою поліції по аварійності. У 2019 порівнялися показники аварійності та смертності в ДТП з вини водіїв різних статей. Згідно з цими даними, жінки-водії потрапляють в аварії в 6-10 разів рідше, ніж чоловіки. А «смертельні» ДТП за участю водіїв-чоловіків відбувалися в 12,5 разів частіше. Це говорить про те, що жінки на дорозі менше схильні до ризикованої поведінки і готові до установки телематики, щоб в разі аварії мати доказову базу своєї невинності. Те ж саме можна сказати і про досвідчених водіїв з великим стажем. Вони схвалюють встановлення телематики з прагматизму, властивого старшому поколінню і впевненим у собі людям.

Водіям просто потрібно «розкуштувати» вигоду, кажуть страховики. Частина автомобілістів, які не підтримують установку пристроїв контролю швидкості і манери водіння побоюються, що «овчинка не буде коштувати вичинки». Людям здається, що її установка пов’язана з якимись витратами, а на вартість ОСЦПВ істотно не вплине. Наприклад, поліс КАСКО коштує удесятеро дорожче ОСЦПВ, і телематика дозволяє заощадити частину страхового платежу. ОСЦПВ коштує набагато дешевше, але і телематика допоможе заощадити. Але водії обережно ставляться до нових гаджетів в їхніх авто.

Однак поступово лояльність водіїв до телематики буде рости. Після індивідуалізації тарифів ОСЦПВ, автомобілісти їздитимуть акуратніше, щоб придбати таку страховку максимально дешевше. З пристроями контролю швидкості і манери водіння, відстежувати такі моменти набагато простіше. Водії, які мислять на перспективу, а не шукають сьогочасної вигоди, вже розуміють це. Компанії можуть пропонувати страховку зі знижкою за скоринг, тобто оцінюючи акуратність їзди і низькі шанси на потрапляння в ДТП з вини водія. Чим краще оцінка, тим нижче вартість наступного поліса. Заодно індивідуалізація обов’язкової автоцивілки таким чином сприяє підвищенню безпеки на дорогах.

Источник: forinsurer.com

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Комментарии

ru_RUРусский