Як пережити невдачі і знайти сили рухатися далі

Невдача – це найважливіший крок на шляху до успіху, але вона, тим не менш, може змусити вас почувати себе, ніби вам розбили серце. Щоб зробити невдачу своїм другом, а не ворогом, її потрібно подолати. Ось деякі поради, як це зробити.

1. Що таке невдача?

Невдача визначається як відсутність успіху, але дійсне визначення залежить від вас самих. Невдачею може бути щось незначне. Може, ви забули купити щось важливе в магазині. Всі ми помиляємося, і помилки, які ми робимо, мають свою вагу – велику чи маленьку – і змушують нас почуватися, ніби нам щось не вдалося.

Однак зазвичай для великих речей ми використовуємо слово «провал», наприклад, коли підвели когось або, що найбільш важливо, самих себе. Намагатися зробити щось дійсно важливе і зазнати провалу – це справді зачіпає і підриває вашу впевненість у собі. Може, ваш бізнес-стартап провалився, або ви програли велику гру, або підвели когось, про кого ви дбаєте. Іноді невдачі накладають відбиток – але необов’язково.

2. Відчувайте те, що повинні відчувати

Невдача може принести неабияку емоційну шкоду, але це нормально. Важливо відкинути усі негативні емоції, зібратися і вирішити, що робити далі. Не тримайтеся за почуття, ніби ви замкнені в собі, як кола у збовтаній пляшці. Стримування емоцій може призвести до двох наслідків:

 • емоційного сплеску: врешті-решт, тиск всередині вас виявиться занадто сильним, і вам буде важко стримати емоції. У момент слабкості усе, що ви тримали в собі, може вибухнути і відкинути вас ще далі. Це впливає не тільки на ваш душевний стан, а й на ваші стосунки. Під час такого сплеску люди, про яких ви піклуєтеся, можуть потрапити під гарячу руку.
 • наростаючий негатив: якщо ви дозволите собі послабити хватку, негатив буде повільно, але наполегливо проникати у ваш розум. Ви повинні відкрито протистояти зробленим помилкам і дати собі можливість відчути їх. В іншому випадку тривога зачаїться у закутках вашої свідомості, і ваші невдачі продовжаться. Постійне хвилювання шкодить здоров’ю і може привести до ще більшої кількості проблем.

Як з цим впоратися? Є кілька способів пережити невдачу і, найголовніше, чогось навчитися.

 • Відстороніться на деякий час. Відчувати, що ви впали у відчай, – нормально. Повне ігнорування події не принесе користі, тому виділіть деяку кількість часу і дозвольте собі вилежуватись стільки, скільки захочете. Знайдіть час, щоб гарненько відчути злість, смуток і розчарування, щоб потім відпустити їх. Якщо трапилося щось незначне, то все, що вам може бути потрібно – прогулятися або виплакатися в подушку. Для чогось більшого дайте собі 24 години, щоб відпустити все і почати наступний день ніби з чистого аркуша. Якщо вам потрібно більше часу, ніж один день – це нормально, але переконайтеся, що цю кількість часу встановлено вами, і ви її дотримуєтеся.
 • Поговоріть про те, що трапилося. Розкажіть комусь, кого ви знаєте, що ви відчуваєте. Добре відомо, що проста розмова про щось змусить вас почуватися краще. Позбавтеся від вантажу і виговоріться. Швидше за все, той, з ким ви поговорите, спробує втішити вас, але навіть якщо він цього не зробить, ви випустите цю інформацію за межі вашого мозку.
 • Не дозволяйте невдачі стати частиною вашої особистості. Невдача – це те, що сталося з вами, а не те, хто ви є. Сьюзан Тарданіко з журналу «Forbes» пояснює, що просто тому що ви не знайшли успішний спосіб зробити щось, не означає, що ви невдаха. Будьте уважні, не розмийте кордон між помилкою і тим, хто зробив помилку. Нас характеризують наші дії, але не помилки. Зрештою, вас характеризують дії, які ви зробили, щоб перенести невдачу і досягти успіху.

Невдача може залишити відкриту рану, й ігнорувати її нерозумно. Без визнання помилки рана буде боліти, і піде більше часу, щоб її залікувати, але можливі й ускладнення.

3. Подивіться на чужі невдачі

Навіть й секунди не думайте, що ви – єдина людина на землі, яка зазнає невдачі. Ми часто дивимося на успіх інших і думаємо, що у них є все, в той час як реальність така, що вони стикаються з невдачами так само часто, як і решта. Деякі з них просто краще це ховають, але невдачі універсальні. Перш ніж почати картати себе за промах, погляньте на світ, і ви побачите, наскільки часто у всіх трапляються невдачі.

На яких успішних людей ви хотіли б бути схожими? Погляньте на невдачі, з якими вони зіткнулися на роботі і в житті. Прочитайте біографії, щоденники, послухайте промови. Успішні люди говорять про невдачі так само часто, як і про успіх, тому що вони розуміють, як важливо приймати їх. Навіть найвидатніші люди в наш час падали, і падали дуже низько.

У ваших друзів і рідних теж бували невдачі. Подумайте про невдачі, з якими вони зіткнулися, і пам’ятайте, що ви не самотні. Це не привід для сміху, а спосіб показати собі, що у невдачі немає нічого страшного. Адже всі ми люди.

4. Змініть своє визначення невдачі

Ми вже згадували, що невдачі – це добре? Це можливо важко зрозуміти, але зміна визначення невдачі допоможе вам впоратися. Невдача – це навчання і плекання можливості, необхідної для майбутнього розвитку.

Роберт Спедінгер склав список тверджень, які допоможуть вам дати своє визначення невдачі:

 1. невдача – невід’ємна частина на шляху до успіху й самореалізації;
 2. коженого разу, коли ви виходите із зони комфорту і пробуєте щось нове, невдача неминуча;
 3. кожна невдача наближає вас до мети на один крок;
 4. невдача – великий вчитель, вона дає вам найцінніші уроки в житті;
 5. кожна невдача робить вас сильнішими і кращими;
 6. помилки не мають великого значення, поки ви вчитеся на них і не повторюєте їх;
 7. невдача вчить вас, що певний підхід не може бути ідеальним для конкретної ситуації і що є й інші, кращі підходи;
 8. успішні люди ніколи не посміються з вас і не осудять вас, бо самі були на вашому місці і завдяки невдачам отримали багато цінних уроків;
 9. незалежно від того, як часто ви зазнаєте невдачі, ви не невдаха, поки не здаєтеся;
 10. кожного разу, коли ви зазнаєте невдачі, ваш страх невдачі зменшується, що дозволяє справлятися з ще більшими проблемами.

Кожна помилка вчить вас чогось, і після того як ви пройшли через емоції, важливо подивитися на свої помилки з нової точки зору. Подумайте, що ви зробили і що пішло не так, і подивіться, що ще ви зробили і що пішло правильно, і що ви можете зробити краще наступного разу.

5. Почніть новий проект, щоб зайняти свій розум

Після періоду засмучення, спробуйте ще раз або почніть щось нове. Займіть свою голову думками про нове завдання, щоб в ній не залишилося місця для негативу. Не слід повністю глушити свої помилки – так ви нічому не навчитеся – але і зупинятися на них вам теж не треба.

Почніть новий проект і сконцентруйтеся на ньому. Режисер Хаяо Міядзакі пропонує тримати напоготові якісь ідеї, щоб ви завжди могли продовжувати працювати над ними. Ніщо не займає ваші думки так, як важка робота. Якщо вам потрібно на якийсь час відволіктися від роботи, знайдіть хобі. Воно обов’язково має вам подобатися, і ви повинні добре розбиратися в темі, щоб рухатися далі. Головне – перемкнути свою увагу і дати собі час запам’ятати, що невдача – це не кінець світу.

Найкраще в невдачі те, що у вас завжди є другий шанс. Енджел Чернофф з «Marc and Angel Hack Life» зазначає, що помилки – це просто форма практики:: «Кожен великий художник спочатку був любителем. Чим раніше ви звикнете до практики і здійснення помилок, тим швидше ви отримаєте навички і знання, необхідні для досягнення майстерності у вашій справі. Ви ніколи не будете на 100% впевнені, що все вийде, але ви можете бути впевнені на 100%, що якщо нічого не робити, не вийде нічого. То ж спробуйте ще раз. Або ви досягнете успіху, або отримаєте життєвий урок. Ви виграєте в будь-якому випадку».

Зазнавати в чомусь невдачі знову і знову – абсолютно нормально, але як тільки ви здаєтеся – це провал.

Пам’ятайте: невдачі неминучі, але вони не характеризують вас. Вони приносять вам користь, як і готовність до них. Зробіть невдачу інструментом, першою сходинкою на вашому шляху. Немає нічого страшного, якщо ви відчуєте себе переможеним, коли це станеться, та програти битву – не означає програти війну.

Джерело: www.factroom.ru

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Як пробудити в команді найкращі риси та додати їй сили? Інструменти, якими користуються Воррен Баффет, Говард Шульц та інші лідери

Що робить лідера видатним? Як використати помилки, факапи та провали як фундамент для успіху? У пошуках відповідей колишній CEO Medtronic, викладач Harvard Business School Білл Джордж і…

Комментарии

ru_RUРусский