9 якостей, що відрізняють кращих співробітників від посередніх


Люди часто задають собі питання: «Як зробити так, щоб всі оцінили мій внесок гідно?» Іноді мова йде лише про визнання важливості виконаної роботи, але іноді людина розраховує і на підвищення. І ось йому кажуть, що він молодець, і радять «продовжувати в тому ж дусі», а при тому по кар’єрних сходах просувають інших.

Щоб розібратися, чим видатний співробітник відрізняється від просто компетентного, ми зібрали 50 286 анкет з оцінками 4158 співробітників за останні п’ять років і порівнювали «хороших» працівників (оцінка від 40 до 70%) з «кращими» (оцінка від 90%). Перше, що кинулося в очі: вражаючий розрив у продуктивності.

Які лідерські якості відрізняють кращих працівників від просто хороших? Ось список, ранжированих від більш значущих рис і якостей до менш значущим. Видатні працівники:

Ставлять амбітні цілі і підвищують для себе планку вимог.

Це найголовніша відмінність. Кращі з кращих ставлять перед собою такі цілі, які іншим здаються непосильними, і не тільки ставлять їх, а й досягають. Більш того, вони заохочують інших домагатися найкращих результатів. Однак коли ми попросили учасників опитування перерахувати чотири якості, які вони вважають ключовими для індивідуальних досягнень, навіть один з десяти не назвав високі вимоги до себе. Виходить, саме амбітні цілі – те, чого від людини не чекають як належного, – відрізняють кращих працівників від посередніх.

Менш ефективні співробітники зате чудово вміють тягнути час, оскільки вони прийшли до висновку: чим краще і чим швидше працюєш – тим більше накинуть доручень. Вони побоюються, що начальство буде додавати їм завдання, поки не нагромадиться стільки роботи, що вже і не впоратися. І про таку проблему слід задуматися не тільки співробітникам, а й організаціям: хіба правильно «карати» цінні кадри за додаткові зусилля?

Працюють в колективі.

На питання про головні якості співробітника більшість респондентів в першу чергу відповідала: «Здатність вирішувати проблеми». А на другому місці виявилося «наявність технічних і професійних знань». І ці якості, як ми вже здогадуємося, так само притаманні і кращим, і звичайним працівникам. Але третя в списку виявилася «здатність працювати в колективі, домагатися результатів в команді». І ось це  справді відрізняє великих від усього лише компетентних.

Більшість вважає за краще працювати незалежно від колег. Деякі навіть думають, що виконання соло швидше помітять. Їм згадується школа, де кожного оцінювали по особистих зусиллях і за результатами тестів. Але в такому разі ці люди не розуміють основного призначення компанії або організації: створювати спільними зусиллями нові цінності, які окремо і поза цієї організації люди виробити не можуть.

Охоче представляють свою робочу команду.

Кращі співробітники надзвичайно ефективно представляють свою команду в інших відділах і підрозділах всередині компанії. Якщо хочете виділитися, зберіться з духом, підніміть руку, візьміть на себе зайву роботу – представляти свій колектив. Так ви знайдете визнання, заведете нові зв’язки і корисний досвід.

Не опираються змінам, радіють їм.

Одна наша клієнтка запевняла, що серцевина її компанії «скам’яніла» і складається з людей, які бояться змін і противляться будь-якій реформі. Звичайно, зміни всім даються важко, але для виживання організації вони життєво необхідні. Кращі співробітники швидше і охочіше приймають зміни, як в тактиці, так і в стратегії.

Беруть ініціативу на себе.

Найчастіше члени колективу через своє рядове положення просто чекають, поки їм скажуть, що робити, але великі, не чекаючи команди, висловлюють свою думку і пропонують допомогу. Переберіть подумки програми і проекти, які здійснюються у вашій компанії. До яких з них ви доклали руку? Ініціатива – це набагато більше, ніж просте виконання поточних обов’язків.

Сказано – зроблено

Деякі люди легко погоджуються щось зробити, а потім викидають це з голови. Забудькуватість? Та ні, скоріше, шахрайство. Якщо ви взялися за справу, то зобов’язані довести її до кінця, якщо тільки це в ваших силах. Кращі працівники стежать за тим, щоб їхні слова не розходилися з їхніми діями. Вони служать прекрасною рольовою моделлю для інших. Саме ця якість вся наша референтна група з 4158 людей оцінила найбільш високо. Іншими словами, збіг слова і справи – умова необхідна. Але кращі члени колективу не задовольняються цим, вони надзвичайно скрупульозно й завжди здійснюють те, що пообіцяли.

Покладаються на здоровий глузд.

Якщо виникає технічне питання або сумнів у практичності тої чи іншої пропозиції, кращі співробітники обмірковують справу з усіх боків, а не сподіваються, що все само собою вийде. Ухвалення рішення займає малу частину часу, а наслідки надзвичайно великі. Видатні лідери готові до будь-яких рішень і заздалегідь обмірковують, хто і в чому може постраждати, якщо щось піде не так.

Стійкі до невдач.

Ніхто не буває правий завжди. Кожного рано чи пізно спіткають невдачі і розчарування. Кращі співробітники швидко визнають свої помилки і рухаються далі. Вони не зациклюються ні на своїх помилках, ні на чужих. Образливі зауваження вони ігнорують. Вони розуміють, що репутацію гублять не помилки, а небажання їх визнавати і вчитися.

Чесно критикують інших.

Ми схильні вважати критику виключною привілеєм начальства. Почасти це вірно. Від колеги ніхто критики не чекає, але саме тому кращі співробітники можуть виділитися і своєю готовністю допомогти порадою і зауваженням. Навіть незграбна критика від рівних корисна, оскільки її майже ніхто не отримує. Аби це робилося з добрими намірами: можна показати колезі, як би ви підійшли до проблеми, м’яко задати ті питання, які йому не прийшли в голову, можна вказати на щось, що колега зробив невдало, проте попередньо добре б нагадати про те , чим він вам допоміг. Все це стане в нагоді, і кращі співробітники вміють робити зауваження так, що вони сприймаються не як жорстка критика, а як прояв доброзичливості.

Якщо хочете виділитися, досить відзначитися хоча б в одній з перерахованих вище областей – і вас помітять. Отже, радимо виділити одну-дві поради, яка виявиться більш за все доречною у вашій нинішній діяльності. Має сенс запитати думку начальника і колег про те, наскільки ви ефективні у всіх цих аспектах. По-перше, їхні відповіді допоможуть вам побачити себе з боку, а по-друге, якщо ви поділитеся зі співробітниками своїми планами самовдосконалення, вам легше буде ці плани здійснити на практиці. Більше того, дізнавшись, які завдання ви собі ставите, начальник теж зуміє підібрати вам доручення, які сприятимуть розвитку і росту.

Якщо ж ви самі – начальник, спробуйте час від часу проводити зі співробітниками бесіди, допомагати їм засвоювати ті види поведінки, які виділять їх з натовпу. Це посприяє їхній кар’єрі, і вони в свою чергу принесуть ще більше користі фірмі.

Источник: hbr-russia.ru

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Як пробудити в команді найкращі риси та додати їй сили? Інструменти, якими користуються Воррен Баффет, Говард Шульц та інші лідери

Що робить лідера видатним? Як використати помилки, факапи та провали як фундамент для успіху? У пошуках відповідей колишній CEO Medtronic, викладач Harvard Business School Білл Джордж і…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Комментарии

ru_RUРусский