Audi Q8 e-tron: електричний флагман

Новий Audi Q8 e-tron повинен остаточно переконати шанувальників позашляховиків марки в перевагах електроприводу. Для цього топовий електромобіль має більший запас ходу, ніж попередній e-tron без літери “Q”, дещо менший час заряджання та дещо інший зовнішній вигляд.

У Audi “вісімка” завжди означає особливу розкіш, велику потужність під капотом і використання всіх інновацій, які може принести сучасна електроніка. Так було вже з попередником V8, першим розкішним седаном Audi, який також приніс повний привод в клас люкс в 1988 році. Шість років по тому з’явився благородний A8, за ним – високопродуктивний спорткар R8. З Q8 Audi вступила в гонку за корону серед великих позашляховиків. Ці моделі уособлювали старість з потужними бензиновими двигунами або дизелями. Новий “Володар перснів” має намір потрясти електричну епоху, кинувши виклик звичним конкурентам, таким як Mercedes EQC або BMW iX.

Розкішний позашляховик для заможних клієнтів

Нова топова модель Q 8 e-tron з довжиною 4,92 метра дещо коротша за свого побратима з двигуном внутрішнього згоряння, який все ще доступний, але нічим не поступається йому своїм потужним та елегантним зовнішнім виглядом. Розкішний позашляховик для людей з високим рівнем доходу, який, в залежності від смаку, поставляється як класичний позашляховик або як спортивний хетчбек з невеликими змінами в передній частині. Майже одночасно з початком виробництва на бельгійському заводі, зараз проходять перші тест-драйви на Лансароте, з суворим обмеженням швидкості всюди, але з захоплюючими маршрутами між залишками лави, залишеними вулканами, коли вони вивергалися майже 300 років тому. Зібрана інформація про Q 8 e-tron розмістилася на добрих 60 ретельно написаних сторінках.

Пишуть про новий двигун заднього моста, який не споживає енергію, коли не потрібен повний привід і таким чином економить витрати батареї. Або про нову пневматичну підвіску, яка майстерно балансує між комфортом і спортивністю, про 40 систем допомоги з п’ятьма радіолокаційними датчиками, стільки ж камер і дванадцять ультразвукових сенсорів. Разом вони подають інформацію в центральний блок управління, який обробляє її за долі секунди. Світло розбивається на 1,3 мільйона пікселів від цифрових матричних фар. Досі технологія використовувалася переважно у відеопроменях високої роздільної здатності. Топовий варіант – SQ 8 e-tron, який поставляється з трьома двигунами.

Один спереду потужністю 124 кВт / 169 к.с. і два ззаду по 98 кВт / 133 к.с., кожен з яких відповідає за одне заднє колесо. У так званому режимі “boost”, при натиснутій педалі акселератора, тріо видає 370 кВт / 504 к.с – 2,7-тонний корабель рушає з місця і досягає позначки 100 км/год за 4,5 секунди, що лише на секунду довше, ніж двомісний R 8 з десятициліндровим бензиновим двигуном. В такій ситуації нехтують тим, скільки дорогоцінної електроенергії SQ 8 висмоктав з акумулятора в процесі роботи. На практиці майбутні власники відмовляться від подібних витівок з огляду на чутливий запас ходу, а також можливу максимальну швидкість 210 км/год.

Велич великого позашляховика

Навіть в автомобілі вартістю 95 800 євро і з великою потужністю, водіння на електротязі вимагає перенавчання і переосмислення. Адже задоволення від водіння в такому технологічному гіганті має свою якість поза швидкістю та перегонами. Частиною цього є безтурботний і майже безшумний старт при обгоні, який більше не супроводжується звичним глухим іржанням стайні в моторному відсіку. На порядку денному – велич великого позашляховика, суверенність керованості завдяки звичним стандартним сильним сторонам Audi, таким як рульове управління, гальма і підвіска. До цього, як і в минулому, додається розслаблений комфорт міжміського сполучення у вишуканій обстановці, приправленій благородними матеріалами або філігранною роботою на добре сформованих сидіннях.

Екоактивістам буде приємно усвідомлювати, що їхні волокна тепер здебільшого виготовляються з перероблених ПЕТ-пляшок або колишнього текстилю. Те ж саме стосується ізоляції або килимів у Q8 e-tron. Робота величезної кількості електронних помічників відбувається у фоні. Прикладами є автоматичне розпізнавання знаку обмеження швидкості або автоматичне зниження швидкості перед кільцевим перехрестям або крутими поворотами. У наступному році водій Q8 e-tron навіть зможе вийти з автомобіля перед тим, як заїхати або виїхати з паркувального місця, керуючи своїм Audi дистанційно через додаток для смартфона, але при цьому повинен стояти на відстані не більше шести метрів від нього. Важко знайти якісь слабкі місця, проте …

Трохи критики

Хоча новачок має запас ходу від 294 до 600 кілометрів (в залежності від батареї), тепер він заряджається з максимальною потужністю 170 кВт, в той момент такі конкуренти як Porsche Taycan або Mercedes EQS, можуть робити краще. Технічні фахівці також не змогли усунути часто згадуваний пункт критики під час основного оновлення. Два невеликих монітори, які стежать за тим, що відбувається позаду автомобіля через зображення з камери замість класичного дзеркала, як і раніше, встановлені під невигідним для водія кутом огляду. Це особливо дратує під прямими сонячними променями. Тому, як і раніше, необхідний тривалий період акліматизації.

З новим флагманом благородна дочірня компанія VW оголошує про наступний етап довгого шляху до електромобільності. До 2026 року має бути більше 20 моделей, хоча сюди входять і деякі плагін-гібриди. Після цього автомобілі внутрішнього згоряння застаріють і в Інгольштадті. 

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский