BMW патентує подальший розвиток своєї решітки радіатора

Нові патентні малюнки від BMW показують подальший розвиток решітки радіатора. Видатний елемент дизайну в майбутньому може слугувати фарою.

Пройшло зовсім трохи часу, як вщухла медіа-буря навколо дизайну решітки радітора BMW XM, 7 серії та 4 серії, а вже  з’являються нові патентні ескізи з потенціалом для подальшого обговорення. Очевидно, з метою електрифікації своїх моделей мюнхенська компанія планує використовувати вітй видатний елемент дизайну спереду як фару, а не як вентиляційний отвір. У будь-якому випадку, світло відіграє важливу роль, і ця ідея сама по собі не нова.

У Німеччині X6 можна замовити навіть з підсвіченою решіткою радіатора. Ця функція недоступна на жодній іншій моделі в нашій країні – принаймні, якщо освітлення має бути активним під час руху. Інші серії моделей, наприклад, 5-ка, не може бути обладнана “Iconic Glow Kidney” на заводі-виробнику. Втім, будь-хто за бажанням може замовити та встановити додаткову систему через M Performance Parts. Однак решітка радіатора може підсвічуватися лише тоді, коли автомобіль стоїть на місці – наприклад, як привітання або підсвічування при поверненні додому. Але в чому причина такої плутанини?

Виною тому – пункт 49а ПДР Гімеччини, в якому законодавець передбачає, що на транспортному засобі можна встановлювати лише передбачені та задекларовані світлові прилади. Так що ж зробила BMW? Представник компанії розповідає: “На X6 ми інтегрували ліву частину решітки радіатора як частину лівої фари, і відповідно – на правій стороні. Це можливо на цій моделі, тому що фара і решітка радіатора розташовані досить близько один до одного; для X5, наприклад, це було б неможливо”. Тож не дивно, що решітка радіатора моделей BMW стає все більшою і більшою, адже дизйнери хочуть, щоб вона дотягнулася до фари. Проте це вже інша тема.

Новий патент

Замість того, щоб освітлювати контур решітки радіатор, вона сама має стати фарою. Це дозволило б розмістити чорну панель спереду, оскільки електромобілі, як відомо, не мають великих вентиляційних отворів. Сам світловий елемент складатиметься з вертикальних стійок, які імітуватимуть цифрову версію решітки радіатора і водночас освітлюватимуть дорогу. Така передня частина може бути використаний щонайраніше із запуском нової платформи, яку баварці називають “Новий клас”.

BMW передбачає два варіанти. В одному решітка радіатора стає фарою, в другому BMW розміщує фари за решіткою радіатор, яка при необхідності стає прозорою.

Ще один варіант застосування можна зрозуміти з патентних ескізів. Фари приховані за решіткою, яка стає частково прозорою, коли вмикається світло. Трохи фантазії і стане зрозуміло: у такому випадку майже вся передня частина, ймовірно перетвориться на псевдорешітку радіатора. Це може стати подальшим розвитком дизайну – або є надія, що це так і залишиться концептуальним міркуванням.

Похожие статьи

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

У 1990-х Michelin винайшли революційну шину. Вони мали стратегію, бачили незакриту потребу клієнтів – і зазнали провалу. Що насправді робить інновацію успішною?

Чому інноваціям Apple вдалося підкорити ринок, у той час як ідея Pfizer з інгаляційним інсуліном зазнала невдачі? Forbes публікує уривок із книжки «Широким поглядом», що…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский