Iveco поставить 500 повністю електричних автобусів до Бельгії

Iveco Bus, бренд італійської Iveco Group, підписав рамкову угоду з бельгійською транспортною компанією De Lijn на поставку до 500 повністю електричних міських автобусів “E-Way”. Високоефективні акумуляторні батареї для 18-метрових низькопідлогових зчленованих автобусів будуть виготовлені дочірньою компанією Iveco – FPT Industrial. Згідно з прес-релізом, першу партію з 65 одиниць громадський транспорт отримає з 2024 року.

Компанія громадського транспорту належить уряду Фландрії, північного регіону Бельгії, і має намір використовувати електричні автобуси в різних містах цього регіону. Решта транспортних засобів будуть “можливо” поставлені протягом шестирічного періоду, “2+2+2” роки згідно з контрактом. Згідно з повідомленням, завдяки цьому замовленню Iveco Bus забезпечить найбільший діючий парк зчленованих електричних автобусів у 2028 році.

Новий завод FPT ePowertrain

Високоефективні батареї, як повідомляється, походять з “нового заводу FPT Industrial з виробництва електромобілів з нульовим рівнем викидів вуглецю” в Турині. Компанія також розробила акумуляторні батареї для легких комерційних автомобілів Iveco, мікроавтобусів та інших автобусів. Виробничий майданчик являє собою “перший повністю вуглецево-нейтральний завод Iveco Group”. Викиди CO2 будуть компенсовані за рахунок закупівлі енергії з відновлюваних джерел та вуглецевих квот, йдеться у повідомленні. Завод ePowertrain також виробляє електричні мости для важких комерційних автомобілів та електричні центральні приводи для легких комерційних автомобілів. FPT Industrial оцінює завод як “важливу віху на шляху декарбонізації” з метою досягнення нульового рівня викидів як для своєї продукції, так і для “всієї промислової діяльності”.

Виняткова щільність енергії та продуктивність

Для зчленованих автобусів компанія використовує модульні акумуляторні батареї FPT ємністю 69 кВт/год з “вражаючою щільністю енергії” і особливо видатними характеристиками для міських автобусів, йдеться в повідомленні. Пакети “eBS 69” містять технологію NMC (літій-нікель-кобальт-марганець), “найбільш універсальне, потужне і високопродуктивне” рішення на сьогоднішній день з “швидким часом заряджання”, як зазначено в прес-релізі. Кажуть, що вони дуже гнучкі у використанні і особливо підходять для модульних рішень. Тому їх можна використовувати для широкого спектру цілей, від міських до міжміських автобусів.

3 430 електробусів до 2035 року

Державна компанія De Lijn перевозить близько 3,5 мільйонів пасажирів на рік. Замовлення спрямоване на забезпечення “оптимальних місцевих послуг мобільності без викидів у міських районах” і є частиною плану автобусної компанії з поступового переведення всього свого автобусного парку на “стійкі джерела енергії”, йдеться в повідомленні.

Відповідно, до 2035 року в транспортній компанії буде експлуатуватися 3430 електробусів, які покриватимуть 200 мільйонів кілометрів “без викидів” на рік. Крім того, Iveco повідомляє, що також планує переобладнати депо і створити відповідну зарядну інфраструктуру.

Комплексні функції безпеки

Автобуси з шарнірним зчленуванням оснащені силовим агрегатом Siemens. Транспортні засоби також оснащені допоміжними системами, які відповідають Загальному правилу безпеки 2 (GSR2) з безпеки дорожнього руху. Наприклад, ці правила роблять обов’язковим для важких транспортних засобів, які будуть зареєстровані з 2024 року, мати асистент вимкнення, а з 2026 року – функцію допомоги при екстреному гальмуванні. Асистент контролю сліпих зон, інтелектуальна адаптація швидкості, попередження про зіткнення, виявлення сонливості та датчики тиску в шинах. Всі автобуси також отримали систему “камера-дзеркало”.

Очікування виправдалися

За словами клієнта Енн Скубс, керуючого директора De Lijn, своїм першим замовленням повністю електричних зчленованих автобусів компанія хоче висловити свою прихильність пропонувати “стійку мобільність” скрізь, де працює De Lijn. Для цього компанія обрала відомого виробника Iveco Bus. 18-метровий E-Way відповідає їхнім очікуванням “найкраще з точки зору дальності, комфорту та безпеки як для наших пасажирів, так і для наших водіїв”.

Рамкова угода поновлює співпрацю між De Lijn та Iveco Bus. За повідомленнями ЗМІ, бельгійський міський автобусний оператор вже замовив автобуси італійського бренду в “рекордному розмірі” в 2013 році: 160 Crossway LE, як низькопідлогові автобуси.

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский