Izera – новий бренд електромобіля із Польщі

Польський бренд електромобілів Izera використовує платформу Geely SEA. Дизайнерські концепти компактного п’ятидверного автомобіля та позашляховика демонструють майбутні електромобілі, серійне виробництво яких заплановано на 2023 рік.

У 2011 році FSO припинив виробництво автомобілів, відтоді не існувало жодного польського автомобільного бренду. Тим не менш, галузь і сьогодні залишається важливим економічним фактором і роботодавцем. Volkswagen Commercial Vehicles виготовляє моделі Caddy та Crafter у нашій сусідній країні.

Як не дивно, у серпні 2020 року було анонсовано новий польський автомобільний бренд. Компанія Electromobility Poland (EMP) представила два дизайнерських дослідження під назвою Izera. 

Платформа Geely, партнер EDAG

Показали компактну п’ятидверку і позашляховик на її базі. Згідно з повідомленням компанії, обидва будуються на існуючій платформі, яка купується у зовнішнього партнера. Технічна основа поки не розкривається. Партнером з розробки моделей Izera названа німецька компанія EDAG.

У листопаді 2022 року EMP підписала ліцензійну угоду з китайським автовиробником Geely, яка дозволяє полякам використовувати електроприводну платформу SEA. Це робить EMP першою компанією поза родиною Geely, яка отримала доступ до цієї платформи. Отримана ліцензія дозволяє EMP постійно розвивати індивідуальні системи та адаптувати отримані технології до вимог свого проекту.

Які ключові дані використовуватимуть польські моделі на платформі Geely, поки невідомо. Проте поляки обіцяють розгін з нуля до 100 км/год «менш ніж за вісім секунд». З більшим із двох запланованих розмірів батареї можливий запас ходу становить 400 кілометрів.

Обидві моделі мають бути дуже сімейними. Ремені на середніх стійках полегшують посадку та вихід дітей. На спинках передніх сидінь можна розкласти столики, також є тримач для планшета. У передній центральній консолі є відділення для зберігання сумки.

Співпраця з Torino Design

Дизайн кузова був створений у співпраці з італійською компанією Torino Design. Яскравою особливістю як компактного п’ятидверного автомобіля, так і позашляховика є поверхні зі світлодіодними світловими точками спереду та ззаду. Залишається побачити, якою мірою зовнішній вигляд обох прототипів буде відображено в наступних серійних моделях.

Місцезнаходження заводу поки невідоме, але автомобілі марки Izera точно будуть виготовляти в Польщі. Тому що компанія хоче не тільки створити новий польський автомобільний бренд, але й створити робочі місця у власній країні.

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Комментарии

ru_RUРусский