6G перетворить мобільний зв’язок на мегарадар. Можна буде відслідковувати навіть непідключені обʼєкти

21/03/2023 в Статті та новини

Майже миттєве підключення до мережі без фізичних кабелів – це велика перспектива 5G. Нова мобільна мережа може бути використана навіть для визначення місцезнаходження автоматичних транспортних роботів, проте можливості наступного стандарту, 6G, запропонують майже неймовірні можливості в області точного розпізнавання положення.

Знання того, де в даний момент знаходяться мобільні роботи або автоматизовані транспортні системи на території заводу, є дуже важливим для багатьох рішень з автоматизації. Але визначити це досить складно. Наприклад, використовуються системи, які базуються на WLAN, Bluetooth або супутниковій навігації і застосовуються виключно для визначення положення.

Bosch і Nokia реалізували інший підхід. Вони використовують мобільний радіозв’язок 5G, який наразі утверджується у вигляді так званих кампусних мереж на багатьох автомобільних заводах для передачі даних, в тому числі і для позиціонування. За даними Nokia, техніко-економічне обґрунтування на заводі Bosch в Німеччині показало точність 50 сантиметрів на 90 відсотках поверхонь в реальних виробничих умовах.

Щоб досягти цього, Bosch і Nokia змінили принцип тріангуляції. Вони встановили кілька антен 5G на певній відстані одна від одної в деяких вузлах. Сигнал від мобільного пристрою надходить до них з дуже-дуже малою різницею в часі. Кут, з якого приходить сигнал, можна визначити за різним часом поширення сигналів. Алгоритми від Nokia Bell Labs інтерпретують часові затримки і кути приходу, щоб визначити найбільш ймовірне положення мобільного об’єкта. 

Лише одна мережа для зв’язку та позиціонування

Однією з переваг над іншими методами є те, що для передачі даних і позиціонування можна використовувати ту саму технологію, що й для мережі кампусу 5G. Однак на базі 5G це працює тільки для об’єктів, які самі оснащені мобільним радіопристроєм 5G. Це має змінитися з технологією 6G.

“У наступному десятилітті 6G зможе виявляти всі об’єкти в зоні покриття мережі, незалежно від того, чи містять вони активні радіостанції. Ми створюємо мережі, які дадуть людям цифрове шосте чуття”, – каже Пітер Веттер, президент Bell Labs Core Research в Nokia.

У компанії Bosch також переконані у величезному потенціалі. Саме тому Bosch і Nokia щойно оголосили на конгресі Mobile Word Congress у Барселоні, що розширюють свою співпрацю у 2017 році для розробки промислових рішень Інтернету речей у сфері 5G, щоб включити в неї технологію 6G. Компанії досліджують, як майбутні мережі 6G можуть бути використані як для зв’язку, так і для сенсорних технологій.

Новий радіостандарт буде визначений у 2028 році

Очікується, що 6G досягне лише швидкості передачі даних до одного терабіта на секунду і часу затримки близько 0,1 мілісекунди. Докорінно змінити ситуацію може здатність 6G розпізнавати всі об’єкти в зоні покриття мережі – навіть речі і людей, які не підключені до мережі. Це було б схоже на своєрідний радар з величезним покриттям. Дослідники з Nokia Bell Labs пояснюють у своєму блозі, як це стає можливим: завдяки вищій спектральній смузі пропускання, яку використовує 6G.

“Завдяки цій більшій пропускній здатності мережа сприймає радіочастотні відбиття як зображення, подібні до візуальних образів, які люди сприймають очима. Таким чином, об’єкти можуть бути легше і точніше виявлені мережею 6G”.

Однак дослідники також підкреслюють, що нової радіомережі та кількох сенсорів буде недостатньо для цього “шостого чуття”. Для інтерпретації того, що “бачить” мережа майбутнього, потрібно безліч інших рішень, таких як штучний інтелект, машинне навчання, цифрові двійники і нові програмні системи. За даними Bosch, експерти очікують, що технічний стандарт для 6G буде завершений у 2028 році.

Представлений електричний 7-місний Kia EV9

15/03/2023 в Статті та новини

На автосалоні в Лос-Анджелесі 2021 року корейський автовиробник показав серійну модель у вигляді концепту EV9, світова прем’єра якої відбудеться у 2023 році.

Kia EV9 з трьома рядами сидінь базується на електричній глобальній модульній платформі (E-GMP). Позашляховик Kia не самотній у всесвіті Hyundai. Подібно до Kia EV6, компанія випускає моделі Hyundai та Genesis на тій самій електричній платформі. Наразі це моделі Hyundai Ioniq 5 та Genesis GV60. Корейці також залишаються вірними цій традиції стосовно великого електричного позашляховика. Лише через кілька днів після EV9 відбулася прем’єра концепту Hyundai Ioniq 7. Обидві моделі націлені на таких конкурентів, як Tesla Model X або Mercedes EQS SUV.

Екстер’єр: EV9 з цифровою мордою тигра

Серійна версія Kia EV9 значною мірою спирається на зовнішній вигляд концепту. Шеф-дизайнер Kia Карім Хабіб з гордістю заявляє:

“Ми переосмислюємо стандарти дизайну екстер’єру та інтер’єру, зв’язку, практичності та екологічності” і “пропонуємо клієнтам … свіжий погляд на сімейні позашляховики”.

Відповідно, EV9 має виразний цільний дизайн. Фронтальна частина крута і обрамлена вертикальними світлодіодними стрічками. Більша частина передньої панелі закрита. Клієнти можуть обирати між двома “обличчями” для EV9. З одного боку, є звична для бренду “тигрова морда”, з іншого боку, корейці пропонують варіант з “Цифровою тигровою мордою”, яка передбачає додаткові світлодіодні ліхтарі у формі куба поруч з фарами. Як і в концепті “Concept EV9”, нинішній EV9 має анімований світловий візерунок “Star Map”. У вимкненому стані блок освітлення не видно. При активації він виконує вітальну сцену і, нарешті, показує вертикальне денне ходове світло.

Дзеркала замість камер

Злегка вигнутий “капот” спереду простягається до круто розташованого лобового скла, яке закінчується майже горизонтальною лінією даху. Він лише дуже м’яко нахиляється до задньої частини. Нижня лінія вікна також залишається майже горизонтальною. Вид збоку, як і раніше, демонструє сильно розширені колісні арки з додатковим пластиковим облицюванням. Крім того, замість філігранних кріплень камер концепт-кара, Kia використовує класичні, досить кутасті зовнішні дзеркала заднього виду. Вентиляційні отвори в передньому капоті в серії відсутні, як і дизайн без дверних ручок. Тут корейці віддали перевагу вже традиційним прихованим елементам.

Задні ліхтарі заходять далеко вгору, а задні двері виглядають пласкими і масивними, з інтегрованим спойлером вгорі і дифузором внизу.

Інтер’єр: широкий дисплей і крісла, що обертаються

Довга колісна база Kia EV9 та пласка підлога автомобіля забезпечують достатньо місця в салоні. Сімейний електромобіль можна замовити як в семи-, так і в шестимісному виконанні. Кермо –  футуристичне, контрастне за кольором та багатоспицеве. Важіль на кермі праворуч слугує для перемикання передач. На підставці приладової панелі розміщено широкий, майже окремо стоячий дисплей AVNT (Audio Visual, Navigation and Telematics) з двома інтегрованими 12,3-дюймовими екранами, який тягнеться до центральної консолі. За кермом він інформує водія про швидкість, дальність і стан навігації, а праворуч від нього подається інформація з інформаційно-розважальної системи. Під екраном AVNT розташована низка прихованих тактильних кнопок, зокрема, для запуску/зупинки двигуна та керування кондиціонером.

Центральна консоль більше не з’єднана з панеллю приладів. На ній класично розміщені підстаканники та відсіки для зберігання речей, і вона поширюється лише на другий ряд сидінь.

Сидіння другого ряду можна розвернути на 180 градусів, щоб мати можливість спілкуватися з пасажирами третього ряду. Третій ряд сидінь також пропонує підсклянники та зарядні станції для мобільних пристроїв.

На додаток до можливості отримувати оновлення по повітрю, можливі також “функції на вимогу” – платні послуги. Крім того, модель стане першим автомобілем Kia, оснащеним функцією автономного водіння “Auto Mode” рівня 3. Крім того, на борту вперше з’явився асистент водіння Highway Driving Pilot (HPD).

Технічні дані та ціни: Витік з США першої інформації

Документ опитування клієнтів у США розкриває деякі дані про EV9 – цей документ доступний у вигляді скріншоту з американського автомобільного журналу “Car and Driver”. Однак ми не змогли перевірити його достовірність. Згідно з документом, у США існує п’ять лінійок оснащення, причому найнижча – із заднім приводом і потужністю 200 к.с. (203 к.с.), а також 339 Нм крутного моменту. Базова модель повинна розганятися з нуля до 60 миль/год (близько 96 км/год) за 8,5 секунд; запас ходу – 354 кілометри. Ціна: 56 000 доларів США (51 400 євро). Версія вартістю 61 000 доларів буде випускатися з дещо потужнішим акумулятором. Вона має запас ходу 477 кілометрів і може буксирувати до 900 кілограмів вантажу. Спринтерську дистанцію модель долає за 8,9 секунди.

Якщо американці обирають повний привід, їм доведеться викласти щонайменше $63 000, але натомість вони отримують більш потужний силовий агрегат на 400 к.с. (406 к.с.) і 515 Нм. Запас ходу зменшується до 420 кілометрів, буксирувальна здатність зростає до трохи менше 1,6 тонни, а час розгону від 0 до 100 км/год становить 6,0 секунд.

Наступна за вартістю комплектація коштує $68 000 і пропонує 20-дюймові колеса замість стандартних 19-дюймових, що зменшує запас ходу до 386 кілометрів. Нарешті, найвища версія Kia EV9 коштує 73 000 доларів з таким же запасом ходу. Крутний момент збільшується до 650 Нм. Спринт проходить за 5,2 секунди. Буксирувальна здатність зростає до понад двох тонн. Ця версія також отримує чорні 21-дюймові колісні диски, чорну зовнішню обробку і більший дорожній просвіт.

Стали відомі ціни на перший турецький електричний кросовер TOGG

14/03/2023 в Статті та новини

Турецька марка Togg розкрила вартість своєї першої моделі — електричного кросовера, товарна назва якого поки що невідома. Коштуватиме він від 1 до 1,6 мільйона турецьких лір (52,7-84,3 тис. доларів), пише портал Yemi.

Прийом замовлень відкриють днями. Запевняють, що перші клієнти почнуть отримувати свої електромобілі вже наприкінці березня чи на початку квітня. Водночас складати машини обіцяють за індивідуальними побажаннями. Вибрати можна не лише колір, а й обладнання.

До кінця року компанія розраховує передати клієнтам 20 тисяч електромобілів. За кросовером піде побудований на тій самій платформі електричний седан. Протягом кількох років гама розшириться до п’яти моделей, і до 2030 Togg хоче робити по мільйону машин щорічно. Проєкт розвивається за підтримки держави та особисто президента Туреччини.

У базовій комплектації Togg буде моноприводним, з одним 204-сильним електромотором та запасом ходу приблизно 300 км. Більш дорога версія отримає два мотори загальною віддачею 408 л.с. та більш ємну батарею. Автономність сягатиме 500 км.

Источник: tesla-club.com.ua

Електромобільність: VW будує завод з виробництва акумуляторних батарей у Канаді

13/03/2023 в Статті та новини

Концерн VW Group будує свій черговий завод з виробництва власних акумуляторних батарей для електромобілів у Канаді. Перший такий завод внутрішнього підрозділу Powerco за межами Європи планується в місті Сент-Томас в провінції Онтаріо, повідомила компанія в понеділок. “Це великий крок для Volkswagen. Вітаю Канаду”, – сказав керівник Powerco і головний технічний директор VW Томас Шмаль у Зальцгітері. Там компанія окреслила статус своїх планів. Однак VW все ще не хоче поспішати з вибором місця розташування четвертого європейського заводу з виробництва комырок для батарей після північної Швеції, Зальцгіттера і Валенсії в Іспанії.

Виробництво в Сент-Томасі, розташованому приблизно на півдорозі між канадським мегаполісом Торонто і американським автомобільним містом Детройтом, планується розпочати в 2027 році. Volkswagen лише нещодавно оголосив про плани будівництва заводу для свого нового бренду пікапів Scout в американському штаті Південна Кароліна. “Завдяки рішенням щодо виробництва акумуляторів у Канаді та розміщення заводу Scout ми прискорюємо реалізацію нашої стратегії в Північній Америці”, – заявив генеральний директор концерну Олівер Блюм (Oliver Blume).

Швидке рішення “не є розумним”

У Європі VW спочатку планує побудувати шість заводів з виробництва власних акумуляторних батарей для електромобілів, також для того, щоб зменшити залежність від азійських постачальників. Щодо половини з них вже прийнято конкретне рішення. “Наші три заводи в Європі заплановані до 2028 року”, – сказав Шмаль. Однак час підготовки нових локацій займає роки. Крім того, за його словами, деякі економічні умови є невизначеними.

“Чому ми повинні поспішати з прийняттям рішення про наступний (завод) зараз в умовах, які ми маємо на даний момент? Немає сенсу приймати швидке рішення”, – сказав менеджер. Деталі про наступну європейську локацію можна очікувати не раніше 2025 року. На перемогу в конкурсі сподіваються, зокрема, країни Східної Європи, а також інші можливі кандидати у Східній Фризії або Саксонії.

Під час візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Канади ця країна стала предметом обговорення щодо Північної Америки, оскільки VW також хоче брати участь у проектах з видобутку сировини для акумуляторів там. Шмаль спочатку повідомив у понеділок, що рішення про розміщення заводу з виробництва акумуляторів “допрацьовується”. До 2030 року попит на електричну енергію для акумуляторних батарей електромобілів у Північній Америці оцінюється в 60-100 гігават-годин.

Найбільший європейський автоконцерн також має плани в Мексиці. Заводи в Пуеблі та Сілао, наприклад, будуть розширені для складання електромобілів і, “можливо, також компонентів, таких як електродвигуни” у другій половині десятиліття. Американський автомобільний завод у Чаттанузі (штат Теннессі) незабаром також вироблятиме ID.4.

 

Програмне забезпечення ZF для автоматизованих автомобілів: CubiX для м’якого гальмування

11/03/2023 в Статті та новини

Компанія ZF представила інтелектуальну мережу для систем шасі автоматизованих транспортних засобів. Програмне забезпечення CubiX призначене для максимально чутливого гальмування, керування та прискорення як сучасних легкових автомобілів з функціями автопілота, так і майбутніх роботизованих авто.

Lotus Eletre

Платформа сумісна з різними виконавчими механізмами, такими як амортизатори, гальма або рульове управління задньої осі, незалежно від виробника або конкретної конструкції. Оновлення програмного забезпечення можливе по повітрю протягом усього терміну експлуатації автомобіля. Зараз технологія святкує свою прем’єру в Lotus Eletre, а інші автомобілі будуть оснащені в поточному році.

JAC Hua Xianzi – перший електромобіль з натрієво-іонним акумулятором

08/03/2023 в Статті та новини

Було відомо, що натрій-іонні акумулятори незабаром з’являться на ринку. Однак, вважалося, що першими, хто встановить їх у транспортний засіб, будуть CATL або BYD. Натомість компанія JAC Motors випередила всіх і представила перший електромобіль, оснащений таким типом батареї. Автомобіль називається Hua Xianzi і є електромобілем, виробленим спільним підприємством JAC та VW.

Приваблива хімія

Момент, що запам’ятовується. Після літій-залізо-фосфатних батарей на ринку з’явився ще один тип акумуляторів, який є цікавою альтернативою класичній літій-іонній формулі. Іони натрію фактично досліджувалися з 1970-х років, але потім були припинені через, здавалося б, нездоланні перешкоди на шляху розвитку. Головним чином через низьку щільність енергії.

Тим часом у цьому відношенні було досягнуто прийнятних рівнів. Крім того, є й інші переваги цієї хімії, яка вважається привабливою завдяки низьким виробничим витратам (за оцінками, економія становить від 30 до 50 відсотків) і використанню сировини, яка доступна в набагато більших кількостях і яку легко отримати. Натрій присутній на нашій планеті в 300 разів більше, ніж літій.

Крім того, натрій-іонний акумулятор можна заряджати швидше, оскільки він менш схильний до перегріву. І служитиме така батарея також набагато довше.

Запас ходу від 250 км

Однак JAC і Volkswagen знайшли правильний компроміс ще до згаданих вище CATL і BYD. Hua Xianzi – особливо маленький міський автомобіль з натрій-іонним акумулятором щільністю 140 Вт-год/кг і ємністю 25 кВт-год. Цього достатньо, щоб подолати до 250 км на одному заряді. Батарею виробнику постачає HiNa Battery Technologies, високотехнологічна компанія, що базується в Пекіні та співпрацює з Інститутом фізики Китайської академії наук.

CATL, зі свого боку, працює над власною натрій-іонною батареєю, яка вже досягла щільності 160 Вт-год/кг і має бути випущена на ринок пізніше цього року. Натомість BYD запропонує її в деяких версіях Dolphin і Seagull з другої половини 2023 року.

 

Китайці патентують шестигранну комірку для батереї електромобіля

06/03/2023 в Статті та новини

У той час як Tesla завжди покладалася на круглі елементи для батареї електромобіля, німецькі виробники, зокрема, все ще використовують призматичні елементи або акумулятори-сумки. Китайський виробник акумуляторів і автомобілів BYD пішов іншим шляхом і працює над шестигранною коміркою.

Як це часто буває, інженери також надихаються природою при розробці нових технологій. Це, мабуть, одна з причин, чому була розроблена кругла комірка. Тому що тільки сферичний елемент дозволив би ще ефективніше використовувати об’єм і досягти кращої стабільності – у виробництві, однак, він незрівнянно складніший, ніж багаторічний фаворит акумуляторного світу – згортання в рулон. Однак це справедливо лише в тому випадку, якщо розглядати комірку окремо. З іншої сторони, якщо багато таких круглих елементів з’єднати разом, щоб сформувати акумуляторну батарею, утворюються зазори, які призводять до неефективного охолодження, використання місця для встановлення і, отже, до зниження щільності батареї.

Шестигранна акумуляторна комірка

Компанія BYD подала заявку на патент, який також вирішує цю проблему. Підхід і в цьому випадку натхненний природою. Ідея: шестикутна форма елемента, низка яких потім розташовуються у вигляді сот і таким чином може формувати внутрішню частину  батареї. Строго кажучи, шестигранна комірка насправді є шестигранною призматичною коміркою.

Особливо при погляді зверху швидко стає зрозуміло, яку перевагу дає таке розташування. Це пов’язано з тим, що зазори в порівнянні з круглими комірками більше не існують. Замість цього проміжки можна використовувати повністю, щоб, наприклад, ввести більше електроліту, що збільшує термін служби елемента. Крім того, шестигранна форма дозволяє сформувати більш стабільну акумуляторну батарею, яка має кращі протиаварійні властивості.

Що стосується розмірів, то в патенті BYD йдеться про висоту від 60 до 150 міліметрів і діаметр від 15 до 60 міліметрів. В іншому місці йдеться про висоту 90 міліметрів і діаметр 40 міліметрів. Згідно зі звичайною логікою, шестигранна комірка від BYD мала б називатися 9040.

Акумулятор 9040 Hexagon з технологією LFP

Незважаючи на те, що формат дещо відрізняється відкомірки 4680 у Tesla – американська система товстіша і менша – все одно варто порівняти. Це пов’язано з тим, що обидва елементи у багато разів більші, ніж звичайні круглі елементи на ринку. Шестигранний елемент BYD використовує технологію LFP (літій-залізо-фосфат). З іншого боку, елемент Tesla використовує класичну технологію NMC (нікель, марганець, кобальт). Комірка 4680 від Tesla має щільність енергії близько 244 Вт-год/кг. Дані для аналога BYD ще не опубліковані, але теоретично вони можуть становити до 290 Вт-год/кг.

Ще однією особливістю елемента 9040 Hexagon є плюсова і мінусова клеми батареї BYD. Клеми розташовані не зверху і знизу, як у багатьох інших батарей, а обидві зверху. Це саме по собі не є унікальним. Особливістю є шестикутна форма елемента. Негативний електрод розміщений посередині – поки що звично, але позитивний електрод розділений на три частини і розміщений на краю. Таким чином, елементи в акумуляторній батареї можна легше розмістити і захистити від короткого замикання.

Шестикутний формат комірок для більшої стабільності

До речі, про акумуляторну батарею: в патенті BYD говорить про алюмінієвий корпус, з якого побудована стільникова структура. Завдяки щільній упаковці BYD заявляє, що частка елементів складає від 80 до 90 відсотків всієї батареї. Інші акумуляторні батареї іноді мають лише близько 60 відсотків комірок в акумуляторній батареї від загальної площі. Плоска батарея Blade має довжину 96 сантиметрів, ширину 1,5 сантиметра і висоту 1,35 сантиметра. Згідно з розмірами 9040, акумуляторна батарея, що складається з шестигранних елементів, матиме щонайменше дев’ять сантиметрів у висоту, плюс простір для корпусу і охолодження. В цілому, акумуляторна батарея в цьому випадку все одно буде досить тонкою, оскільки акумуляторні батареї в моделях Mercedes EQ зазвичай перевищують 20 сантиметрів.

Ще одна перевага: стільникова структура також забезпечує надзвичайно високу стабільність і, таким чином, дозволяє використовувати конструкцію “елемент в пакеті” (CTP) або “елемент в корпусі” (CTC). Це означає, що окремі комірки спочатку не об’єднуються в модулі, які потім формують акумуляторну батарею електромобіля, а поміщаються безпосередньо в корпус акумулятора. Саме так Tesla використовує свої 4680 елементів, і BMW також планує те, що BMW називає концепцією “елемент до відкритого корпусу” для нового покоління акумуляторів, анонсованого для нового класу з 2025 року.

Сенсорний екран, що самоочищується

03/03/2023 в Статті та новини

Компанія GM запатентувала технологію самоочищення сенсорних екранів. Передбачається, що фіолетове світло видалить навіть відбитки пальців.

Сенсорні екрани значною мірою взяли на себе управління в сучасних автомобілях і замінили класичні кнопки або перемикачі. Завдяки скляним поверхням сенсорні екрани також надають сучасний вигляд приладовій панелі.

Використання залишає сліди

Але кожен, хто залюбки користується тачскріном в автомобілі, знає і зворотній бік. Панель управління швидко покривається непривабливими відбитками пальців. Відбитки пальців скрізь, і їх не так легко витерти. Не кажучи вже про гігієнічний аспект. Тому серветка з мікрофібри є частиною базового обладнання більшості автовласників.

І саме тут американський автовиробник GM вступає в гру. GM подав заявку в Патентне відомство США на захист технології, яка повинна автоматично очищати сенсорні екрани від бруду і відбитків пальців. Патент, опублікований під номером 11 579 340 B2 14 лютого 2023 року, описує технологію очищення на основі світлодіодів і хімічної реакції, що запускається їхнім світлом. Червоний, зелений і синій світлодіоди забезпечують видиме зображення на екрані, GM додає четвертий світлодіод, який випромінює фіолетове світло, що не сприймається людським оком. Додатково на скло екрану нанесено фотокаталітичне покриття.

Коли ультрафіолетове світло потрапляє на фотокаталізатор, починається хімічна реакція з вологою з навколишнього повітря, яка видаляє органічний матеріал з поверхні скла і, таким чином, призводить до зникнення відбитків пальців. Теоретично, для цього процесу було б достатньо і фіолетової складової сонячного світла. Однак завдяки світлодіоду GM гарантує, що екран очищується навіть за недостатньої кількості сонячного світла.

Згідно з патентною специфікацією, процес очищення можна буде запускати одним натисканням кнопки або керувати ним за часом у той час, коли екран не використовується. Патентна специфікація залишає відкритим питання, чи буде ця технологія використовуватися в сенсорних екранах в моделях GM, і якщо так, то коли.

Ford Edge L (2024) офіційно дебютує в Китаї

28/02/2023 в Статті та новини

Усередині – три ряди сидінь і 27-дюймовий сенсорний екран … 

У серпні 2022 року оновлений Ford Edge був представлений на сайті Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю в рамках процесу омологації. Наприкінці минулого місяця його знову побачили на випробуваннях. Тепер автомобіль офіційно дебютує в Китаї, де відтепер буде продаватися під назвою Ford Edge L.

Зовні і всередині Ford Edge L дуже відрізняється від свого попередника. Технічно він є наступником Edge Plus і має трирядну компоновку з 2+2+3 сидіннями. Як ви, напевно, здогадуєтесь, це досить великий автомобіль. Наприклад, довжина L становить 5 000 міліметрів, ширина – 1 961 міліметр, а висота – 1 773 міліметри. Він має колісну базу 2 950 міліметрів і їздить на 21-дюймових дисках.

Оскільки сьогодні світлова панель є обов’язковою складовою майже всіх автомобілів, Edge L оснащений передніми світлодіодними фарами по периметру. Він має вражаючу велику решітку радіатора і складні дверні ручки. Як відмічали журналісти, коли перші зображення були опубліковані на сайті MIIT, поясна лінія є особливо дивною, різко зростаючи перед 3-ю стійкою, а потім поступово знижуючись.

Перехід від 3-ї до 4-ї стійки також досить дивний. Окрім вже згаданої світлової панелі, Ford Edge L підхопив ще одну дизайнерську тенденцію – “плаваючий дах”. Таким чином, верхня частина кузова виконана в чорному кольорі.

Передній світловий підпис повторюється ззаду, де під логотипом Ford розмістився характерний напис “EDGE”.

Інтер’єр не менш цікавий. Особливо панель приладів з великою площею екрану. На додаток до 12,3-дюймового цифрового приладу, тут є величезний 27-дюймовий сенсорний екран, який запозичений у інших моделей Ford, що продаються в Китаї, таких як Evos та Explorer.

Функції варіюються від навколишнього освітлення і головного дисплея до аудіосистеми Bang & Olufsen і величезного панорамного даху. Капітанські сидіння відкидаються аж до другого ряду, а водій може використовувати до 20 систем допомоги.

BMW планує великий завод по виробництву акумуляторів поблизу Дінгольфінга

24/02/2023 в Статті та новини

Автовиробник придбав велику земельну ділянку в Нижній Баварії поблизу свого головного заводу в Дінгольфінгу. Планується будівництво великого заводу, на якому збиратимуть високовольтні акумулятори для електромобілів. 

BMW хоче побудувати завод з виробництва акумуляторів за 40 кілометрів на північ від свого найбільшого європейського автомобільного заводу в Дінгольфінгу. Угоду про купівлю земельної ділянки площею 105 гектарів у нижньобаварських громадах Ірльбах і Штраскірхен було підписано, повідомила в четвер прес-секретар компанії. Це важливий крок, але процес узгодження тільки починається. Раніше про це повідомляла “Passauer Neue Presse”.

На новому заводі BMW хоче збирати високовольтні акумулятори для електромобілів з елементів, що поставляються компанією, які потім будуть встановлюватися в автомобілі на автозаводах в Дінгольфінгу, Мюнхені та Регенсбурзі. Будівництво заводу з виробництва акумуляторів заплановано розпочати у 2024 році. На заводі буде створено близько 1 000 робочих місць.

BMW також будує подібні заводи з виробництва акумуляторів для електромобілів у Дебрецені (Угорщина), біля американського заводу в Спартанбурзі, в Мексиці та Китаї. Оскільки акумулятори великі і важкі, автовиробники намагаються розміщувати їх якомога ближче до автомобільних заводів.

Ірльбах і Штраскірхен розташовані на автомагістралях А3 і А92. Після купівлі землі розпочинається процедура планування міського землекористування. За погодження відповідають обидва муніципалітети та районний офіс Штраубінґ-Боґен. BMW запросив близько 4 000 мешканців двох громад на інформаційний захід, який відбудеться 3 березня.

Громадська ініціатива “Lebenswerter Gäuboden” проводить кампанію за збереження сільськогосподарських угідь перед Штраскірхеном і збирає підписи проти будівництва заводу. За словами ініціаторів, це “спричинило б величезні структурні зміни в нашому селі і в усьому регіоні”.

ru_RUРусский