Mercedes eSprinter: новий фургон з запасом ходу 400 км

Нове покоління Mercedes eSprinter буде представлено наприкінці року. З запасом ходу WLTP до 400 км він беззаперечно перевершує всіх своїх конкурентів. Привід забезпечується новим електродвигуном на задній осі, який має потужність 100 або 150 кВт.

Новий eSprinter має модульну конструкцію, що дозволяє створювати численні варіанти кузова, а також переобладнання та надбудови.

Задній модуль складається з задньої осі з електричним приводом та як і передній модуль використовується у всіх варіантах. Модуль для високовольтної батареї розміщено в днищі. А передній модуль містить всі інші високовольтні компоненти; він також сумісний з усіма варіантами автомобілів, незалежно від колісної бази та розміру акумулятора.

Подовжена версія з високим дахом буде представлена спочатку в Північній Америці. Вона отримала найбільший з доступних акумуляторів з чистою ємністю 113 кВт-год. Пізніше з’являться також батареї на 56 та 81 кВт-год. Елементи батареї мають літій-залізо-фосфатний хімічний склад.

Згідно з моделюванням, запас ходу має становити до 400 кілометрів, у місті – до 500 км. Для порівняння: Ford e-Transit, випущений у 2022 році, проїжджає 317 км, всі інші електромобілі цього класу значно відстають. Наприклад, попередній eSprinter проїжджає на одному заряді лише 158 кілометрів.

Новий синхронний двигун з постійними магнітами важить лише близько 130 кілограмів і має працювати особливо ефективно. Він доступний з потужністю 100 або 150 кіловат, крутний момент – до 400 Нм. Крім того, для системи електроприводу (eATS) передбачено оптимізоване терморегулювання.

Бортовий зарядний пристрій, що використовується в Північній Америці, має максимальну потужність 9,6 кВт, в Німеччині – 11 кВт. Постійний струм може використовуватися для зарядки з потужністю до 115 кВт. Швидка зарядка (10-80%) акумулятора ємністю 113 кВт-год займає близько 42 хвилин, а акумулятора ємністю 56 кВт-год – близько 28 хвилин.

Об’єм кузова нового eSprinter становить 13,8 кубічних метрів, допустима повна маса – 4,25 тонни, а максимальне буксирувальне навантаження – дві тонни.

Усередині eSprinter отримає операційну систему MBUX, повідомляє Mercedes. Однак в eSprinter вона складається не з двох великих дисплеїв, розташованих поруч, як у легкових автомобілях, а зі звичайних приладів, сенсорного екрану і найновішого програмного забезпечення. Навігація показує поточну дальність у реальному часі залежно від поточної дорожньої ситуації та топографії маршруту. Крім того, навігаційна система розраховує стратегію заряджання, за допомогою якої ви можете вказати, чи хочете ви прибути до місця призначення якомога швидше або мати певний рівень заряду в пункті призначення (наприклад, для зворотного шляху).

Аутентифікація на зарядній станції проста за допомогою MBUX, оплата – через Mercedes me. Mercedes також обіцяє широкі можливості персоналізації та покращене голосове управління асистента “Hey Mercedes”.

Окрім Дюссельдорфа, електромобіль також виробляють у Людвігсфельді та Чарльстоні (Південна Кароліна/США). Mercedes інвестував близько 350 мільйонів євро в новий eSprinter. На трьох заводах у Чарльстоні, Дюссельдорфі та Людвігсфельді на адаптацію виробництва інвестується близько 50 мільйонів євро в кожен. У США та Канаді eSprinter буде запущено у другій половині 2023 року, а в Європі – наприкінці 2023 року.

 

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский