/* */

Renault ZOE Cab і Transdev-Lohr i-Cristal — автономні електричні «роботаксі» (відео)


Французький автовиробник Renault спільно з компаніями Transdev, IRT SystemX, Institut VEDECOM і Університетом Париж-Саклі представив напрацювання в сфері автономного громадського транспорту. В рамках проекту Paris-Saclay Autonomous Lab були показані два електричних безпілотних концепти – легковий Renault ZOE Cab і мініавтобус Transdev-Lohr i-Cristal.

Зовні концепт Renault ZOE Cab – це звичний електромобіль, проте рівно до тих пір, поки користувач не спробує відкрити двері. На відміну від звичайної версії Renault ZOE з чотирма дверима, у автономного концепту їх три – дві по ліву сторону постійно заблоковані, а з боку тротуару встановлена всього одні, але дуже широкі відкидні дверцята.

Renault ZOE Cab

Салон також зазнав помітні зміни – водійське місце «обгородили», а переднє пасажирське крісло розвернули лицем до заднього. Таким чином в салоні концепту Renault ZOE Cab можна розмістити трьох осіб, причому доступ всередину помітно полегшений порівняно зі звичайною версією моделі.

Цю модель планують використовувати як роботаксі в денний час доби, яке буде підвозити пасажирів на території кампусу Університету Париж-Саклі. Для виклику використовується мобільний додаток, при цьому якщо маршрут підходить іншому користувачеві, то роботаксі зможе підібрати його по дорозі.

Renault ZOE Cab

Другий концепт Transdev-Lohr i-Cristal призначений для колективної доставки пасажирів від найближчої залізничної станції в Массі в кампус Париж-Саклі. Для виклику використовується мобільний додаток, що дозволить на мапі стежити за найближчим до користувача мініавтобусом.

Даний засіб пересування являє собою автономну «маршрутку», яка буде працювати тільки в нічні години, коли звичайний громадський транспорт вже не ходить. Саме тому розробники цієї системи приділили особливу увагу безпеці, тому диспетчер буде відстежувати за допомогою камер всередині концепту і на зупинках, щоб з пасажирами все було в порядку.

Renault ZOE Cab

В межах презентації автономних новинок також був показаний концепт електромобіль Renault EZ-POD для доставки пасажирів і вантажів в межах «останньої милі».

Источник: renault

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Citroën презентує своє бачення майбутньої мобільності на Шанхайському автошоу 2023

Бренд CITROЁN продовжує розвивати власні ідеї нового бачення електричної мобільності, що вперше з’явились у 2020 році – більше функцій та можливостей, більше варіантів взаємного використання,…

Управління тепловим режимом в електромобілі

Зважаючи на обмежену ємність акумуляторів, ефективне кондиціювання повітря та охолодження силових установок є особливо важливим. Тут ми пояснюємо, як інноваційні системи терморегулювання можуть допомогти електромобілям…

Комментарии

ru_RUРусский