SuperGPS – нова система позиціонування з точністю до 10 сантиметрів

Глобальні навігаційні супутникові системи, такі як GPS та Galileo, широко використовуються для навігації. Однак ці системи, які використовують супутники, мають свої обмеження та вразливі місця. Їхні радіосигнали слабкі при прийомі на Землі і точне позиціонування неможливе, якщо радіосигнали відображаються або блокуються будинками.

Дослідники Делфтського технологічного університету, Амстердамського вільного університету та VSL запропонували альтернативний підхід до навігації, який є більш надійним та точним, ніж GPS, особливо в міських умовах. Гібридна система позиціонування, що отримала назву SuperGPS, поєднує бездротові і оптичні з’єднання для визначення місця розташування з точністю до сантиметра.

Проект SuperGPS спрямований на надання альтернативної системи позиціонування, яка могла б працювати в умовах відключення GPS, так і на вирішення проблеми низької точності в міських умовах через слабкі супутникові сигнали, що відображаються між будівлями.

“Ми зрозуміли, що за допомогою передових інновацій телекомунікаційна мережа може бути перетворена на дуже точну альтернативну систему позиціонування, незалежну від GPS”, – каже Єрун Коелем з Vrije Universiteit Amsterdam. «Ми розробили систему, яка може забезпечувати зв’язок, як існуючі мобільні мережі та мережі Wi-Fi, а також точне позиціонування та розподіл часу як GPS».

Одне з цих нововведень полягає в підключенні мобільної мережі до дуже точного атомного годинника, щоб вона могла транслювати ідеально синхронізовані повідомлення для визначення місцезнаходження, так само, як це роблять супутники GPS за допомогою атомних годинників, які вони несуть на борту. Ці з’єднання здійснюються через існуючу оптоволоконну мережу. Крім того, в системі використовуються радіосигнали з ширшою смугою пропускання, ніж зазвичай.

«Ми вже вивчали методи передачі національного часу, виробленого нашим атомним годинником, користувачам в інших місцях через телекомунікаційну мережу», – каже Ерік Дірікс з VSL. «За допомогою цих методів ми можемо перетворити мережу на розподілений по всій країні атомний годинник з багатьма новими програмами, такими як дуже точне позиціонування через мобільні мережі».

Робочий прототип, який продемонстрував цю нову інфраструктуру мобільної мережі, досягнув точності 10 сантиметрів. Ця нова технологія важлива для реалізації низки додатків на основі позиціонування, включаючи автоматизовані транспортні засоби, квантовий зв’язок та системи мобільного зв’язку наступного покоління.

Джерело: building-tech.org/

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Комментарии

ru_RUРусский