Skoda адаптує штучний інтелект для діагностики шумів автомобіля

Skoda працює над діджиталізацією своїх майстерень. Додаток для смартфона Sound Analyser покликаний допомогти в діагностиці автомобіля, штучний інтелект виявляє можливі дефекти за шумом під час роботи.

Майже кожен користувач смартфона користувався додатком для розпізнавання музики, таким як Shazam. Пісня грає по радіо, в телевізійному фільмі або на святковому заході, і ви хочете дізнатися, хто її виконавець і назва. Додаток використовує мікрофон смартфона і порівнює інформацію з базою даних, що зберігається в Інтернеті. Часто потрібно лише кілька секунд, щоб дізнатися, що це за пісня.

За схожим принципом Skoda розробляє додаток на основі штучного інтелекту “Sound Analyser” для технічної діагностики автомобілів. Наразі компанія має 245 дилерів у 14 країнах світу і кожний з них зможе отримати користь від новітньої технології. 

Робота з додатком схожа на розпізнавання музики. Сервісний працівник у майстерні записує на смартфон шум, який створює автомобіль під час роботи, попередньо обравши точний тип транспортного засобу.

Програмне забезпечення порівнює запис зі збереженими звуковими шаблонами і, як очікується, зможе діагностувати стан зношених деталей. Наразі програма може розпізнавати десять шаблонів, за словами виробника, з точністю до 90 відсотків. До відповідних вузлів моделей Skoda, які вже розпізнає “Звуковий аналізатор”, належать рульовий механізм, компресор кондиціонера та зчеплення DSG.

Тестовий додаток у вищезгаданих 245 авторизованих майстернях бренду тренує штучний інтелект і запускає процес навчання для подальших звукових записів. Ймовірно, пройде деякий час, перш ніж “вуха” додатку зроблять подальші тести зайвими.

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)