Toyota показала водневий пікап

Toyota розробила варіант пікапа Hilux на паливних елементах. Він використовує технологію від Mirai і пропонує запас ходу понад 600 км.

Піонер гібридів і піонер водню: в Toyota не можуть вилізти зі своєї шкіри. У той час як нові пікапи на електричних батареях з’являються як гриби, особливо в США, найбільший світовий автовиробник зосередився на паливних елементах для своїх пікапів. Принаймні, в малих серіях. Проект був анонсований наприкінці 2022 року, а вже у вересні 2023 року японці представлять перший прототип Toyota Hilux на водневих двигунах для Європи.

Технологія від Mirai

Пікап на паливних елементах був розроблений в Англії консорціумом під керівництвом Toyota Manufacturing UK Limited (TMUK). У розробці брали участь інжинірингова компанія Ricardo, Forma European Thermodynamic, група компаній D2H і Thatcham Research. Відділ досліджень і розробок Toyota Motors Europe також долучився до роботи.

Hilux на паливних елементах використовує технологію приводу від Toyota Mirai. Паливний елемент розміщений в передній частині автомобіля замість двигуна внутрішнього згоряння, три баки високого тиску встановлені поздовжньо між балками шасі під автомобілем. Акумулятор, який зберігає електроенергію, вироблену паливним елементом, розташований під вантажним відсіком ззаду, завдяки чому не втрачається місце в кабіні водія. Привід забезпечує електродвигун на задній осі; поки що японці відмовилися від повного приводу, як у стандартному Hilux.

Toyota поки що не надає жодних даних про майбутній водневий пікап, але ми можемо вивести їх з Toyota Mirai. Hilux отримає технологію від другого покоління Mirai, яке дебютувало у 2021 році. Це означає: літій-іонна батарея в якості буферного накопичувача і синхронний двигун для заднього приводу, який виробляє 134 кВт і 300 ньютон-метрів. Про ємність водневого сховища доводиться тільки здогадуватися: у той час як нинішній Mirai покладається на різні за розміром і розподілені баки, FCEV Hilux оснащений трьома однаковими за розміром баками під тиском – просто в такому пікапі з драбинчастою рамою більше місця, ніж у легковому автомобілі. Ймовірно, водневий Hilux матиме об’єм для зберігання близько шести кілограмів водневого газу, порівняно з 5,6 кг у Mirai. У будь-якому випадку, Toyota обіцяє запас ходу понад 600 кілометрів.

Можливе невелике серійне виробництво

Є дві причини, чому Toyota перетворює Hilux на водневий пікап. З одного боку, проект має щедру фінансову підтримку з боку британського уряду, а з іншого боку, процес переобладнання порівняно простий. На пікапі з драбинчастою рамою окремі компоненти приводу FCEV можна інтегрувати легше, ніж на складному самонесучому шасі легкового автомобіля.

Всього до кінця 2023 року буде вироблено десять автомобілів, які пройдуть всебічні випробування, щоб забезпечити безпеку, продуктивність, функціональність і довговічність на рівні серійної моделі. У найближчі місяці Ricardo проведе повну оцінку транспортного засобу, перш ніж буде прийнято рішення про запуск можливої серійної моделі.

 

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Responses

en_GBEnglish (UK)