Volkswagen запускає модульну платформу для електромобілів MEB+

Volkswagen продовжує розвивати свою модульну систему електроприводу (MEB) і запускає MEB+. Це відповідь VW на затримку нової електричної платформи SSP (Scalable Systems Platform), яка спочатку планувалася на 2026 рік.

Тепер вольфсбурзький автовиробник оголосив перші подробиці про MEB+. Модульна платформа призначена для забезпечення запасу ходу до 700 кілометрів. Наразі MEB пропонує близько 550 кілометрів. Крім того, передбачається, що швидкість зарядки становитиме від 175 до 200 кВт. Наразі максимальна швидкість заряджання становить 170 кВт. На відміну від платформи SSP, MEB+ використовує 400-вольтну технологію замість 800-вольтної архітектури.

Імпульсний інвертор вперше зʼявиться в ID.7

З метою подальшого підвищення ефективності майбутніх моделей ID, Volkswagen Group має намір розробляти все більше і більше окремих компонентів повністю власними силами. Першим з них є імпульсний інвертор. Це мозок кожної електричної силової установки, який перетворює постійний струм акумулятора на змінний струм для електродвигуна і регулює електричну потужність для головного двигуна. У корпусі, розміром приблизно з коробку з-під взуття, розміщені радіатори та друковані плати, а також надзвичайно потужні напівпровідникові чіпи, виготовлені з карбіду кремнію. Завдяки модульному принципу можна буде реалізувати весь діапазон від двигунів початкового рівня до спортивних автомобілів потужністю 500 кВт або 680 к.с. і більше. Однак такі високі класи продуктивності, ймовірно, будуть досягнуті лише з наступною платформою SSP (Scalable Systems Platform).

Volkswagen хоче значно підвищити ефективність електромобілів завдяки системному розумінню взаємодії окремих компонентів, таких як елементи батареї, система управління батареєю, силова електроніка, електродвигуни та терморегулювання. За даними VW, лише самостійно розроблений імпульсний інвертор, який може відсвяткувати свою прем’єру в анонсованому ID.7, дозволить заощадити від трьох до п’яти ват-годин на кілометр – іншими словами, півкіловат-години на 100 кілометрів пробігу.

Нове терморегулювання

Volkswagen також удосконалив систему терморегулювання для електромобілів. У нинішніх моделях ID високопродуктивна батарея, силова електроніка та салон охолоджуються або нагріваються за допомогою безлічі окремих модулів, насосів і шлангових з’єднань. У майбутньому єдиний компактний інтегрований термомодуль візьме на себе всю роботу з кондиціонування вищезгаданих компонентів.

Це дозволить не тільки заощадити багато шлангів, ущільнювачів і насосів, але також зменшити монтажний простір і вагу. Крім того, значно скоротиться час монтажу під час виробництва автомобіля. Модуль, який був розроблений власними силами і може бути масштабований для багатьох класів автомобілів, обіцяє мати значний вплив на запас ходу і можливість швидкої зарядки автомобіля. Однак, наразі система ще не готова до серійного виробництва.

Єдина комірка

Крім того, VW впроваджує нове покоління акумуляторів, яке отримало назву “єдина комірка”. Ця комірка буде впроваджена в усій групі з 2023 року і принесе значні економічні переваги. До 2030 року вони будуть встановлені на 80 відсотках усіх електромобілів концерну. Volkswagen хоче знизити вартість акумуляторної системи до рівня, значно нижчого за 100 євро за кіловат-годину. Ця стандартна батарея спочатку планувалася для SSP.

На додаток до технології зарядки та зберігання, MEB+ також забезпечить функції автоматизованого водіння та покращить цифрову інфраструктуру. До 2026 року на цій платформі планується випустити десять нових електромобілів. Серед них моделі початкового рівня ID.1 або ID. Polo та ID.2, а також майбутні ID. Golf та електричний Tiguan. З іншого боку, більш потужні моделі у вищих класах продуктивності з потужністю понад 500 кВт, ймовірно, будуть базуватися на платформах-наступниках.

У 2019 році Volkswagen запустив MEB і випустив на ринок ID.3 – перший електромобіль, що використовує модульну систему. Відтоді на цій платформі було вироблено понад 670 000 електромобілів компанії, 500 000 з яких – моделі ID. Наразі в MEB використовуються два типорозміри акумуляторів – 58 і 77 кВт-год.

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)