Volta Zero – надзвичайно маневрена вантажівка

Шведський стартап Volta поставив на колеса те, на що з нетерпінням чекає дистриб’юторський світ: 18-тонну вантажівку з акумуляторним електричним приводом для міського транспорту.

Volta Zero може перевозити корисне навантаження до восьми тонн і він такий же легкий і маневрений, як невеликий автобус. Перший виїзд відбувся на полігоні на південь від Парижа. Перше враження: виглядає та їде як автобус без вікон. Водій сидить посередині, зліва і справа є місця для двох пасажирів.

Посадка також схожа на автобус: поворотні двері ліворуч і праворуч відкриваються електрично, а перша сходинка, здається, знаходиться лише на 20 сантиметрів над дорогою. Він може навіть опуститися – Volta має пневматичну підвіску.

Дзеркала-камери контролюють простір ліворуч, праворуч і попереду автомобіля. Зображення з задньої камери виводиться на монітор у вигляді класичного дзеркала заднього виду. Перед водієм – центральний екран у горизонтальному форматі з інформацією для водія, по бокам від нього – два монітора в портретному форматі: ліворуч для функцій автомобіля та моніторингу, праворуч для медіа, навігації та телематичних функцій. Кнопки прямого вибору праворуч відповідають за перемикання режимів водіння: задній хід, нейтраль і рух вперед. Якщо не враховувати кнопки на кермі, то тут є лише десять кнопок, якими водій може керувати безпосередньо, решта функцій керуються через сенсорні екрани.

Процедура запуску займає кілька секунд, як це зазвичай буває для електричних вантажівок, потім головний дисплей повідомляє про готовність, і ви можете рухатися. Volta дійсно вражає на трасі. Програмуванням роботи електронного прискорення з метою економії енергії спочатку нехтували. Ми досягаємо максимальної швидкості майже 90 км/год.

Проїжджаючи через вузькі перешкоди, повз світлофори та вузькі острівці руху, ви також націлюєтеся на правильну дистанцію та кути повороту з середини. Дивно, що око так швидко адаптується до незнайомого положення сидіння. Оцінка відстаней і радіусів кривих може бути навіть легшою з середнім сидінням, оскільки звідси все виглядає симетрично.

Сидіння перед передньою віссю

Незвичайне положення сидіння приблизно в метрі перед передньою віссю не є новиною для водіїв автобусів. Водій компактної вантажівки за звичай сидить більше на передній осі. Але відведена назад передня вісь насправді має лише переваги: ​​вона скорочує колісну базу, а коротка колісна база значно підвищує маневреність. Не дарма міські автобуси є одними з найбільш маневрених транспортних засобів. Водієві слід бути обережним лише із задньою частиною, коли є великі звиси – іноді задня частина трохи розхитується.

Volta надзвичайно маневрений для своїх розмірів і простий у керуванні, особливо завдяки центральному водійському сидінню. Що це означає для розміру? Зрештою, перша серійна спроба шведів – це не 7,5- чи дванадцятитонна вантажівка. Для засновника Карла-Магнуса Нордена розвезення товарів у містах також є питанням ефективності: «Якщо ми відправляємо в міста надто малі одиниці, від 3,5 до 7,5 тонн, ми збільшуємо кількість транспортних засобів і, отже, трафік. Крім того, у нас навіть немає для цього достатньо водіїв. Завдяки надзвичайно маневреній та чітко організованій 18-тонній вантажівці ми набагато ефективніші на дорозі». У цьому є дещо: вісім тонн корисного вантажу за один тур ефективніше, ніж дві тонни електричної 7,5-тонної вантажівки або одна тонна в електричному транспорті.

Вся конструкція Volta сама по собі є революційною: аж до кабіни водія ми маємо звичайне шасі легкої вантажівки з драбинною рамою, площа кабіни занижена з точки зору рамної технології, так що забезпечую низьку підлогу.

Volta використовує електричну вісь Meritor з двигуном і двошвидкісною коробкою передач. Цей елемент також відносно простий, походить із комплекту осей Meritor і використовує загальні компоненти для гальм і маточин.

Розумна конструкція

Всередині рами багато місця, яке Volta використовує для розміщення акумуляторів – добре захищених від бічних ударів лонжеронами. Крім того, вага акумуляторів лежить точно між осями, що важливо для хорошої тяги.  

Зовнішня частина рами залишається вільною для різних електронних блоків, доступ до яких тут набагато легший, ніж у рамі: електричний компресор для подачі стисненого повітря, електричні насоси для різноманітних гідравлічних функцій – усе легко доступне збоку під захисними кожухами.

На думку технологічного розумника К’єлла Валоена, той факт, що вантажівка для доставки є настільки аеродинамічною, пов’язаний більше з дизайном, ніж з аеродинамічними перевагами під час швидких пересувань по пересіченій місцевості. Валоен: «Переваги точно є, але ми лише зараз приступаємо до їх дослідження та кількісної оцінки». Це може бути цікаво. Справа в тому, що похила лінія даху з’явилася завдяки безшовному з’єднанню з низькою кабіною водія. Звичайно, це може трохи ускладнити ситуацію для наступного виходу на ринок: тому що кузови, які не є на 100% кубічними від передньої до задньої частини, не подобаються ні перевізникам, ні компаніям, які доробляють автомобіль під потреби клієнта. 

У цьому відношенні принцип all-clear може бути застосований до рефрижераторного транспорту: разом зі своїми партнерами Carrier і Lecapitaine Volta пропонує повні рефрижераторні кузови з сертифікатом глибокої заморозки FRC. Carrier встановлює блок охолодження збоку рами, випарники в утепленому корпусі. Volta встановлює максимальну потребу в енергії для мінус 20 градусів 33 кВт/год з «інтенсивними» циклами розподілу протягом восьми годин. В запасі ходу це не повинно коштувати більше 27 кілометрів.

Volta поставляється з акумуляторами американської компанії Proterra. Відомий виробник постачає модулі LiFePO ємністю 75 кВт/год як окремий модуль, який точно вписується між рамами для Volta. Можливе встановлення двох (150 кВт/год) або трьох модулів (225 кВт/год). З великим пакетом 225 кВт/год на практиці цілком можливий запас ходу до 200 кілометрів.

Побудований в Австрії

Volta для європейського ринку зараз будується компанією Steyr Automotive, колишньою MAN Truck & Bus Austria. Що стосується продажів, виробник покладається на модель «Вантажівка як послуга»: вона пропонує менеджерам автопарків нескладний та ефективний спосіб електрифікації свого автопарку. «Оператори знають, що їм потрібно перейти на електричні комерційні транспортні засоби, і часто хочуть це зробити, але пов’язані з цим витрати часто їх стримують», — каже Вольта. Truck-as-a-Service допомагає тут, пропонуючи єдину доступну щомісячну плату за користування повністю електричним транспортним засобом і всі супутні витрати на зарядну інфраструктуру, обслуговування, технічне обслуговування, страхування та навчання співробітників. За потреби буде навіть надано заміну Volta Zero.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Responses

en_GBEnglish (UK)