VW оновив ID.3: тепер все добре

Майже три роки тому ID.3 розпалив справжні пристрасті: матеріали були не гідні Volkswagen, програмне забезпечення викликало масу проблем, а багато функцій були просто відсутні. Оновлення ID.3 терміново було необхідне відразу після запуску.

Багатьох (потенційних) клієнтів особливо дратував зовнішній вигляд матеріалу. Досі VW був переважно солідним, технічно і, перш за все, візуально завершеним, як колись за часів Фердинанда Піха. Піх – це історія, а разом з ним і ретельний зовнішній вигляд автомобілів. Не пофарбований зсередини капот був би так само нечуваним у його часи, як і похилі деталі в інтер’єрі та потріскування пластику. Імельда Лаббе, член правління VW, відповідальна за продажі, маркетинг та післяпродажне обслуговування, усвідомлює обґрунтовану критику і підкреслює: “Новий ID.3 підтверджує наші вимоги до цінності, дизайну та екологічності. Дизайн став більш дорослий, а матеріали в інтер’єрі – більш якісними”. Перші фотографії можуть демонструють, що саме мається на увазі.

Але не все було винайдено заново. Багато чого знайоме нам по Cupra Born. Передні сидіння з інтегрованими підголівниками, наприклад, походять від саксонського іспанця (Born також виробляється в Цвіккау, Німеччина), а аудіосистема Beats вже приємно резонує в Cupra. “Обтягнута” пластиком панель приладів та інші деталі не є ні революційними, ні новими, але все разом здається набагато ціліснішим, ніж раніше.

Невелика панель приладів візуально не зазнала змін. Дисплей кілометражу все ще відсутній, і, ймовірно, буде відображатися лише перед початком руху та після зупинки. В іншому випадку його доведеться шукати на інформаційно-розважальному дисплеї.

Натомість на панелі приладів з’явилися індикатори заряду акумулятора у відсотках та зовнішньої температури. Всупереч чуткам, що ходили кілька місяців тому, елементи управління на кермі залишилися ідентичними , що не є добре: ємнісні поверхні не працюють однаково добре з усіма пальцями, а глянцевий пластик, як і раніше, швидко мажеться. Також незмінною є відсутність підсвічування регуляторів температури та гучності. Це було і залишається ще одним пунктом критики платформ MEB і MQB. На запит журналістів стало ідомо, що над цим питанням ще працюють, але не назвали точних термінів.

Зовнішній дизайн рідко давав привід для критики, навіть якщо для когось він занадто нудний – це все ж таки VW. Найяскравіші нововведення – піднятий капот і відсутність пластикової вставки перед бачком для води, що надає всій передній частині більш витягнутого вигляду. Крім того, передній фартух був по-новому змодельований. Значення CW базової комплектації від цього тільки виграло і трохи покращилося до 0,263 (раніше 0,27). Довжина 4,26 метра і ширина 1,81 метра не змінилися. 

Оновлення по повітрю тепер повинно дійсно працювати завдяки новій електронній архітектурі, а голосове управління також повинно краще розпізнавати те, що говорять люди. Те, що навіть часто високо оцінені китайські новачки ще не вміють цього робити і що автомобілі можуть навіть дратувати, можна переконатися на прикладі Ora Funky Cat – прямого конкурента VW ID.3.

Новинкою у VW є “Функція на вимогу” (Function on Demand). Так виробники називають функцію, яка повинна допомогти індивідуалізувати автомобіль, особливо при продажі старих машин. Наприклад, двозонний кондиціонер тепер можна активувати або не активувати. Раніше двозонний автоматичний клімат-контроль завжди був доступний в стандартній комплектації, що свідчить про те, що Function on Demand – це, перш за все, хороший інструмент для заробітку для виробників. Після оновлення деякі функції тепер можна “розблокувати” за окрему плату.

VW ID.3 отримав Plug & Charge, тобто вміє автоматично запускати процес заряджання після підключення до “відповідних” настінних зарядок і швидких зарядних пристроїв без автентифікації через додаток або картку. Це спрямовано насамперед на підвищення комфорту. Ще одна нова функція – планування маршруту з автоматично розрахованими зупинками для зарядки. ID.3 тепер також може виконувати зарядку у двох напрямках, що до цього часу могли робити Hyundai Ioniq 5  та плагін-моделі Mitsubishi.

ID.3 тепер ініціює автоматичну зміну смуги руху зі швидкості 90 км/год, якщо всі параметри підходять. Потрібна вам ця функція чи ні – вирішувати вам, але це ще один крок на шляху до автоматизованого водіння. Зв’язок Car2X, який тепер охоплює діапазон до 800 метрів навколо автомобіля, також є корисним. ID.3 спілкується з іншими моделями Volkswagen (які здатні на це) та інтелектуальною інфраструктурою і може обробляти та реагувати на отриману інформацію, наприклад, про ожеледицю, аварії і т.д.  

Нове лакофарбове покриття та колісні диски мають візуально підкреслити фейсліфтинг. Чорні задні двері, як і раніше, нікуди не поділися. У силовій установці змін так само небагато. На старті використовується двигун потужністю 204 к.с. Задньопривідний двигун потужністю 310 ньютон-метрів є ідеальним вибором для ID.3: він розганяє автомобіль з місця до 100 км/год за 7,3 секунди і м’яко блокується на позначці 167 км/год. Як і раніше, є лише один ступінь рекуперації, який можна легко активувати за допомогою важеля перемикача передач безпосередньо біля панелі приладів (постійний режим також можливий в меню) і дозволяє досягти максимального уповільнення 0,3 G, що, за словами VW, “відповідає більш ніж 100 кВт потужності рекуперації”. Це дозволяє збільшити запас ходу акумулятора ємністю 58 кВт-год до 426 кілометрів.

Реально таке значення можна досягти виключно в місті. На автомагістралі зарядна станція повинна бути в межах досяжності через 300 кілометрів (в теплу погоду). Якщо вам цього недостатньо, ви можете продовжувати користуватися великим акумулятором на 77 кВт-год, який може проїхати з пасажирами ще 100 кілометрів. Пізніше з’явиться “менша” версія на 45 кВт-год. Передбачається, що велика батарея забезпечить максимальну потужність зарядки 170 кВт, в той час як батарея на 58 кВт – максимум 120 кВт. На настінній зарядці максимальна потужність все ще становить лише одинадцять кВт, з чим Renault справляється краще на прикладі Megane E-Tech, який легко отримує 22 кВт від мережі і повністю заряджається вдвічі швидше на більшості громадських настінних зарядних станцій.

Volkswagen планує виробляти лише електромобілі в Європі з 2033 року. Компанія з Нижньої Саксонії очікує, що до 2030 року щонайменше 70 відсотків її європейських продажів будуть суто електричними. Однак, зважаючи на те, що ціни за цей час різко зросли, обсяг продажів навряд чи збільшиться в майбутньому. До фейсліфтингу ціна ID.3 в Європі востаннє стартувала від 44 000 євро брутто без урахування субсидій.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Responses

en_GBEnglish (UK)