VW та Renault зупиняють виробництво на Росії

Кілька компаній, у тому числі автовиробники Volkswagen Group, Renault та шинний виробник Nokian Tyres у п’ятницю оголосили про плани призупинити або перенести виробництво після вторгнення Росії в Україну.

Volkswagen заявив, що призупинить виробництво на кілька днів на двох німецьких заводах через затримку в закупівлі деталей, вироблених в Україні.

Renault заявила, що призупинить деякі роботи на своїх автоскладальних заводах в Росії наступного тижня через вузькі місця в логістиці, викликані нестачею деталей. В компанії не уточнили, чи пов’язано це із ланцюгом поставок внаслідок конфлікту, але речниця сказала, що це стало наслідком посилення кордонів між Росією та сусідніми країнами, через які частини перевозяться вантажівками.

Французький автовиробник входить до числа західних компаній, які найбільш пов’язані із Росією, де, за даними Citibank, він отримує 8 відсотків свого основного прибутку.

Nokian та Ford

Фінський шинний виробник Nokian заявив, що переносить виробництво деяких ключових ліній продукції з Росії до Фінляндії та Сполучених Штатів, щоб підготуватися до можливих подальших санкцій після вторгнення.

Ford Motor має 50-відсоткове спільне підприємство в Ford Sollers, який має три складальні заводи на Росії, згідно з веб-сайтом Ford. У заяві Ford сказав, що про «глибоке занепокоєння» ситуацією і буде «керувати будь-якими наслідками» для свого бізнесу в режимі реального часу. Американський автовиробник також заявив, що буде дотримуватися законів про торгові санкції, але відмовився обговорювати ситуацію на заводах Sollers.

Ефект санкцій

Сполучені Штати оголосили про жорсткі експортні обмеження проти Росії, заблокувавши її доступ до світового експорту товарів, починаючи від комерційної електроніки та комп’ютерів до напівпровідників і деталей для літаків. Це може змусити компанії змінити плани виробництва або шукати альтернативні лінії постачання.

Консалтингові фірми J.D. Power і LMC Automotive вже скоротили свій глобальний прогноз продажів нових автомобілів у 2022 році на 400 000 автомобілів до 85,8 мільйонів одиниць. Автомобільна промисловість вже мала справу з обмеженими запасами транспортних засобів через глобальний дефіцит напівпровідників.

«І без того обмежені пропозиції транспортних засобів та високі ціни по всьому світу будуть під додатковим тиском через серйозність та тривалість конфлікту в Україні», – сказав Джефф Шустер, президент глобальних прогнозів транспортних засобів LMC.

«Зростання цін на нафту та алюміній, ймовірно, вплине на бажання та здатність споживачів купувати транспортні засоби, навіть якщо запаси покращаться, – додав він. – Ми значно погіршили прогнози щодо України та Росії через ескалацію конфлікту між ними та наслідки, пов’язані з санкціями проти Росії».

За прогнозами аналітика Wells Fargo Колін Ланган, війна може підвищити ціни на нафту вище 100 доларів за барель, що посилить інфляційний тиск на європейських та американських споживачів. Також прогнозується, що хоча споживачі були готові платити вищі ціни, аби отримати нові автомобілі, стійке підвищення ціни на бензин може вплинути на довгострокове відновлення.

Виробництво в Україні

Генеральний директор Aptiv Кевін Кларк заявив у четвер, що протягом останніх кількох місяців американський виробник автозапчастин зменшив виробництво в України, «тож отримав кращі можливості для управління ризиками».

Японський постачальник автомобілів Sumitomo Electric Industries, у якого працює близько 6000 людей в Україні для виготовлення джгутів, заявив, що призупинив роботу на своїх заводах і розмовляє з клієнтами про потенційну заміну поставок з інших місць.

Найбільший виробник сталі в Японії Nippon Steel заявив у п’ятницю, що забезпечить альтернативи сировині, яку купує в Росії та України, у разі будь-яких перебоїв у постачанні.

Nippon Steel купує в цих країнах 14 відсотків своїх окатишів та порошку залізної руди, що використовується у виробництві сталі. Компанія заявила, що перейде на сировину з Бразилії та Австралії, аби вплив був мінімальним.

Джерело: motorcar.com.ua

Схожі статі

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)