ZF демонструє ремені з підігрівом: пристебніться і їдьте довше

Для електромобілів правильний вибір обігріву взимку має вирішальне значення для останніх кілометрів пробігу. ZF тепер додає опцію.

Приємний клімат в салоні і при цьому максимально можливий запас ходу – таке поєднання створює проблеми для багатьох водіїв електромобілів. Адже затишне тепло при мінусовій температурі коштує чимало електроенергії. Саме тут вступає в гру ремінь безпеки з підігрівом від ZF: він забезпечує відчуття тепла близько до тіла – і економить енергію. ZF презентує новинку на виставці CES в Лас-Вегасі (з 5 по 8 січня 2023 року).

Нагрівальна стрічка складається з чотирьох нагрівальних ниток шириною 3,3 см та довжиною 1,43 м, які з’єднані між собою, утворюючи два паралельні нагрівальні контури. Товщина стрічки ременя близько 1,3 міліметра лише мінімально відрізняється від товщини стрічки ременя без підігріву, комфорт при використанні ідентичний.

Пристебнутися, увімкнути, рушити з місця – а далі все досить швидко: протягом двох хвилин, обіцяє ZF, ремені нагріваються від мінус п’яти до 40 градусів і забезпечують приємне рівномірне тепло там, де вони лежать. Поєднання з підігрівом сидінь, ременів і керма дозволяє значно знизити енергоємність кондиціонування салону, стверджують розробники. Це робить можливим збільшення дальності стрільби до 15 відсотків. І без жодних обмежень щодо захисту людей.

Крім того, ZF вказує на ще дві переваги своєї інновації: використання ременя безпеки гарантує – процес, який у свідомих водіїв працює на “автоматі”, то ж обігрів через ремінь завжди доступний.  Ще один плюс – через тепло на тілі товста зимова куртка стає зайвою. Результат: ремінь ближче прилягає до тіла і може точніше утримувати і краще захищати у разі аварії. ZF поки не коментує вартість системи опалення, яка готова до серійного виробництва.

До речі, ідея нагрівальних дротів над сонячним сплетінням і животом не зовсім нова. Компанія Ford вже запатентувала аналогічну розробку в 2018 році. А Mercedes представив нагрівальний ремінь в експериментальному автомобілі безпеки роком пізніше.

Схожі статі

Citroën Oli – унікальний концепт-кар майбутнього

Сьогодні Citroën представляє унікальний концепт-кар  – повністю електричний пікап Citroën Oli. Ця новинка символічно представляє нову інтерпретацію логотипу Citroën із двома шевронами, який буде використовуватися…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)