Планується новий топовий Porsche, який позиціонується вище Cayenne

Porsche планує випуск електричного позашляховика вище Cayenne. Запуск флагмана запланований на 2027 рік. Ми зібрали трохи інформації про проєкт “К1”.

Топовий Porsche, що має внутрішню назву “K1”, планується вже три роки. Приблизно п’ятиметровий електричний “суперпозашляховик” позиціонується над Cayenne і покликаний розвинути успіх Porsche Macan і Cayenne, одночасно відбираючи частку ринку у електричних конкурентів, таких як Mercedes EQS SUV і BMW iX.

Поки що неназвана модель представляє інтерес насамперед для ринків Північної Америки та Китаю. Втім, європейські клієнти також не залишаться з порожніми руками. Повнопривідний K1 стане п’ятою електричною моделлю бренду: Porsche Taycan, електричний Macan (запланований на 2024 рік), Porsche Boxster і Cayman (заплановані на 2025 рік), а також електричний Cayenne (не раніше 2026 року).

Porsche “K1” – це “наполовину седан, наполовину кросовер”.

На зустрічі інвесторів Porsche в середині 2022 року генеральний директор Porsche Олівер Блюме вже оголосив про розширення модельного ряду.

“Ми плануємо розширити наше привабливе портфоліо новою, повністю електричною моделлю розкішного позашляховика”, – сказав генеральний директор.

Нова модель має сходити з виробничої лінії на заводі в Лейпцигу. Там також буде вироблятися електричний Porsche Macan, випуск якого відкладено до 2024 року.

“Ця нова модель ще більше розширить наші позиції в сегменті розкішних автомобілів. Ми орієнтуємося переважно на високомаржинальні сегменти і прагнемо відкрити нові можливості для продажів”.

За словами Блюма, новий великий позашляховик Porsche буде “дуже спортивною інтерпретацією позашляховика”.

Вже наприкінці 2021 року журналісти повідомляли про нову модель Porsche з електроприводом. На презентації в США дилери, напевно, бачили початковий малюнок, який вони описали як “дуже нетиповий для Porsche” і який свідчив про “плаский дизайн задньої частини”. Модель є “напівседаном, напівкросовером” і не має жодного відношення до Cayenne або Macan. Капот короткий, лобове скло круте, дах сильно вигнутий. Також буде третій ряд сидінь.

Для покращення прохідності Porsche планує мультирегульовану пневматичну підвіску, яка контролює висоту автомобіля, згідно з повідомленням у британському журналі Autocar. Також передбачається повне рульове управління з кутом повороту до п’яти градусів для задніх коліс.

Флагман Porsche на платформі PPE

З точки зору синергії дизайну та розробки всередині групи, позашляховик/кросовер Porsche побудований на платформі PPE (Premium Platform Electric). Початковий план полягав у тому, щоб розробити K1 разом з Audi в рамках нині припиненого проекту Artemis і розмістити його на новій платформі SSP (Scalable Systems Platform), що було відкладено до 2026 року. Інгольштадтським аналогом був “Landjet”, який тим часом перетворився на електричний Audi A8, також на платформі PPE, зовнішність якого орієнтується на концепт Grandsphere. 

Концепт Mission R та його модифікована платформа PPE вважаються технічним архетипом для нового флагмана Porsche. Він оснащений 900-вольтовою технологією з можливістю швидкої зарядки і може бути заряджений з п’яти до 80 відсотків за 15 хвилин. Постійна потужність – 650 к.с., пікова – понад 1 000 к.с. Найважливішою інновацією цих синхронних машин з постійним збудженням (PSM) є пряме масляне охолодження статора, яке робить можливим таку високу пікову і безперервну потужність. Потужність двох електричних машин передається на передні та задні колеса через прямозубі вхідні редуктори та диференціали з механічним блокуванням.

 

 

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский