Угода ЄС: з 2035 року дозволені лише нові автомобілі з нульовим рівнем викидів

Дуже емоційно обговорювана тема підходить до логічного завершення. Угода ЄС передбачає, що з 2035 року можна продавати лише нові автомобілі з нульовим рівнем викидів. Чи означає це кінець для двигунів внутрішнього згоряння?

Положення має набути чинності у 2035 році. Про це у четвер ввечері домовилися переговорники з країн ЄС та Європейського парламенту, як оголосило чеське головування в Раді. Однак у 2026 році можна буде переглянути рішення знову.

Крім того рішення містить запит до Комісії ЄС перевірити, чи може використання так званого е-пального (E-Fuels) для автомобілів бути дозволеним у майбутньому. 

Тривала суперечка точилася щодо того, чи слід заборонити продаж нових двигунів внутрішнього згоряння з 2035 року. Основою дискусії було питання про те, як е-пальне можна використовувати в транспортних засобах. Мова йде про синтетичне паливо, виробництво якого зв’язує парникові гази. Якщо пальне використовується в двигуні, він працює більш-менш безпечно для клімату, оскільки CO2 береться з атмосфери. Однак критики відзначають, серед іншого, що синтетичне паливо потрібне набагато більше в інших секторах, таких як судноплавство чи авіація, ніж у дорожньому русі.

Переговорник від Християнсько-демократичної групи ЄНП критично оцінює результати переговорів. Він діє за принципом: «Все на одній карті», – сказав політик ХДС Єнс Гізеке. «Повна заборона на технологію заходить занадто далеко. З нашої точки зору, мало бути добровільне регулювання для кліматично нейтрального біопалива та синтетичного палива».

Політики зауважують, що запит запит до Комісії ЄС  нічого не змінить щодо заборони двигунів внутрішнього згоряння. Це не є юридично обов’язковим і Комісія може проігнорувати цей запит. «Чи буде діяти заборона на двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року, багато в чому залежить від перегляду в 2026 році».

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Комментарии

ru_RUРусский