Volkswagen прискорює інтеграцію в мережу: запускається App Store для брендів компанії

VW впроваджує додатки у свої автомобілі. Завдяки новій платформі незабаром можна буде використовувати додатки безпосередньо в інформаційно-розважальній системі без необхідності підключення смартфона. Компанія робить ставку на тіснішу інтеграцію з автомобілем у конкуренції з Apple і Google.

Volkswagen створює спільний магазин додатків для різних автомобільних брендів групи. Платформа має дебютувати на автомобілях Audi з липня. Інші бренди приєднаються до неї згодом. На початковому етапі, як оголосив VW у середу на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні, буде доступно близько 40 додатків. Серед них музичні сервіси, такі як Spotify, Tidal і Amazon Music, а також відеододаток TikTok, ARD, ZDF і рекомендаційний додаток Yelp.

Дотепер клієнти Volkswagen могли завантажувати додатки на екрани своїх автомобілів переважно зі своїх смартфонів через Carplay від Apple та Android Auto від Google. Однак додатки, які працюють безпосередньо в інформаційно-розважальній системі, можуть, серед іншого, бути краще пов’язані з функціями автомобіля, стверджують у VW. Окремі бренди самі вирішують, які саме додатки будуть на платформі. Автомобільна промисловість конкурує з Carplay і Android Auto за інтерфейс для користувача.

Harman як технологічний партнер

Підрозділ програмного забезпечення Volkswagen Cariad використовує рішення для магазину додатків виробника аудіо- та автомобільної техніки Harman, яке базується на Android Automotive від Google. Автомобілі VW потребують додаткового апаратного компоненту для Android, оскільки інформаційно-розважальні системи досі працювали на операційній системі Linux. Цей компонент має бути встановлений на Audi з липня. Оскільки на більш ранніх моделях він відсутній, платформа додатків на них не буде доступна. Апаратне забезпечення повинно мати достатню обчислювальну потужність, щоб покрити весь термін експлуатації автомобіля.

Платформа Harman під назвою “Ignite” призначена лише для додатків Android, розроблених для автомобільної версії операційної системи Google. Дозволені лише окремі категорії додатків – програми для обміну повідомленнями, аудіо, навігації та відео для паркування, серед іншого. Наразі існує кілька десятків додатків, деякі з яких орієнтовані на окремі країни.

Конкуренти також покладаються на Android Automotive

Тож якщо Apple захоче перенести додаток на платформу VW, виробник iPhone повинен буде розробити для неї версію своїх додатків для Android Automotive. Однак автомобілі компанії продовжуватимуть підтримувати рішення Carplay, до якого ви підключаєте свій iPhone. BMW і Mercedes-Benz також покладалися на Android Automotive для своїх платформ додатків, але у співпраці з французьким конкурентом Harman – компанією Forvia.

У платформі Volkswagen існуючі платні підписки, наприклад, на Spotify, можна використовувати після реєстрації, але поки що в автомобілі не можна здійснювати нові покупки. Коли це буде додано пізніше, бренди розділять дохід. Внутрішні пропозиції, такі як функціональні доповнення, також будуть доступні через платформу пізніше.

Наприклад, такий додаток, як Yelp, де можна вибрати ресторан, передає навігацію бортовому програмному забезпеченню карти. Це означає, що під час навігації враховується, наприклад, рівень заряду батареї електромобіля.

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский