Ariel Hipercar – електромобіль потужністю 1200 к.с. із Британії

Британський виробник спортивних автомобілів Ariel Motors вже оголосив про плани у 2017 році увійти в сегмент суперспортивних автомобілів з електроприводом. Зараз їхній гіперкар досяг стадії прототипу. Планується двомісний автомобіль з електроприводом і подовжувачем запасу ходу. Після презентації першої передсерійної моделі дрібносерійне виробництво має розпочатися вже у 2020 році. Зараз Ariel планує початок виробництва в 2024 році.

До 880 кВт і 1800 Нм

За попередніми даними Ariel Motors  технічні характеристики моделі, яка розробляється під проектною назвою Hipercar, виглядають наступним чином: потужність – 880 кВт (1196 к.с.), максимальний крутний момент – 1800 Нм, розподіленим між чотирма електродвигунами. Максимальна швидкість повинна бути десь близько 260 км/год, час спринту до 100 км/год — близько двох секунд.

Вбудований у 750-вольтну архітектуру, Hipercar покладається на літій-іонну батарею ємністю 56 кВт/год у підлозі автомобіля, що має забезпечити запас ходу до 240 кілометрів. Для більш тривалих турів використовується мікротурбіна потужністю 35 кВт як подовжувач запасу ходу. Зараз він як і раніше працює на бензині, але в перспективі планується перехід на використання водню.

Моно- та повноприводна версії

Шасі Hipercar сформовано з скріплених алюмінієвих елементів. Алюмінієві підрамники вміщують осі та агрегати спереду та ззаду. Універсальна незалежна підвіска коліс базується на повністю регульованих пружинних елементах. Для коліс плануються ковані алюмінієві або карбонові диски на 20 і 21 дюйм. Попереду встановлені шини 265/35 , а ззаду –  325/30. Вони приводяться в рух двигунами в маточинах коліс з одношвидкісними редукторами, кожна з яких має потужність 220 кВт і 450 Нм. Це забезпечує  440 кВт і 900 Нм в моноприводній версії та 880 кВт і 1800 Нм у повноприводній версії.

Британці все ще хочуть попрацювати над вагою свого гіперкара. Нинішні майже 1760 кілограмів не відповідають відомій філософії легкої ваги Ariel. Збільшення використання вуглецю має знизити вагу до 1500 кілограмів. Це все ще не ідеал, але, мабуть, мінімум, який можна зробити. Коли справа доходить до концепції управління, Ariel не вірить у сенсорні екрани, то ж Hipercar матиме звичайні перемикачі та кнопки. Цілковитою новинкою для Ariel є двері, що відкриваються догори.

Остаточний дизайн Hipercar все ще в процесі розробки. Бос Ariel Саймон Сондерс також тримається стримано, коли справа доходить до ціни. У будь-якому випадку Hipercar буде більш ніж конкурентоспроможним і коштуватиме по цей бік позначки в один мільйон фунтів стерлінгів (на даний момент це еквівалент приблизно 1,17 мільйона євро). На додаток до топового варіанту з повним приводом і подовжувачем запасу ходу також будуть запропоновані зменшені версії з чистим заднім приводом і без подовжувача запасу ходу.

 

Похожие статьи

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский